lviv-symphony-orchestra

27 вересня о 18:00 Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії під керівництвом головного диригента Теодора Кухара, відзначить 120-річчя

Інавгураційний концерт філармонії та її оркестру, який 27 вересня 1902 року виступив під батутою головного диригента Людвіка Челянського, був головною подією тодішнього Львова та зібрав у залі колишнього Театру Скарбка (сьогодні – Національний драматичний театр імені Марії Заньковецької) велику кількість слухачів.

Рівно через 120 літ від того моменту тепер знаний у світі колектив – Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика, запрошує друзів і шанувальників у Концертний зал імеі Станіслава Людкевича, щоби разом відсвяткувати цю важливу дату. У цей вечір колектив виступить під батутою головного диригента Теодора Кухара. Соліст – Дмитро Ткаченко.

Звучатимуть симфонічні твори трьох композиторів. Уперше за багато десятиліть на філармонійній сцені пролунає рання оркестрова композиція Станіслава Людкевича «Українське капричіо». Її прем’єра відбулась у першому концертному сезоні Львівської філармонії 6 травня 1903-го.

Другим твором програми стане Концерт для скрипки з оркестром № 2 Євгена Станковича. Саме у вересні Маестро відзначає 80-річчя, тому виконання буде приурочено до Дня народження видатного українського композитора. Солюватиме відомий скрипаль Дмитро Ткаченко, для якого і написано твір.

Пролунає на відкритті сезону і Симфонія № 9 «Із Нового світу» Антоніна Дворжака, котра сьогодні ідейно вплітається в українську сучасність і транслює перевтілення України у Новий світ – сильний, незалежній, самобутній.

Також публіці представлять виставку з історичних, архівних матеріалів: фото, афіш, відгуків, рецензій за весь період становлення Академічного симфонічного оркестру та загалом Львівської національної філармонії.

За інформацією пресрелізу