virtuozy-kyeva-v-chernihovi

Із виступу на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм 4 вересня розпочав тур містами України з програмою «Симфонії Всесвіту» симфонічний оркестр «Віртуози Києва»

Про свій колектив музиканти кажуть так: «Багаторічна дружба та співпраця кращих українських музикантів – переможців міжнародних конкурсів і всесвітньо відомого віолончеліста й диригента Дмитра Яблонського стали фундаментом створення у 2016 році камерного оркестр світового рівня «Віртуози Києва». На чолі з Дмитром Яблонським добре продуманий музичний репертуар та інноваційні вистави одразу ж привабили українську, а згодом і світову аудиторію».

Керівник оркестру Дмитро Яблонський – відомий диригент і віолончеліст, який був номінований на «Греммі», нині – професор музичної школи Бухман-Мехта в Ізраїлі.

Репертуар «Віртуозів Києва» різноплановий. Від програми, що виконується, залежить і склад оркестру: є камерний склад з 10–20 музикантів, є великий симфонічний склад – 60–90 виконавців.

Для програми «Симфонії Всесвіту» було залучено 60 музикантів. У тому числі – відома австрійська піаністка Анна Улаєва, торішня переможниця Мальтійського міжнародного фортепіанного конкурсу, лауреат таких міжнародниx змагань піаністів, як конкурс імені Олександра Скрябіна в Гроссето (Італія), «German Piano Open» у Берліні (Німеччина), «Isidor Bajic Piano Memorial» в Новому Саді (Сербія), «Jeunese Talents» в Монтре-ле-Бан (Франція), «Martha Debelli Stipendienwettbewerb» у Граці (Австрія) і багатьох інших. Анна Улаєва виступає як із сольними концертами, так і з оркестрами в Німеччині, Іспанії, Франції, Сербії, Польщі, Франції, Італії, Ліхтенштейні, Швейцарії, Японії, Вірменії, Казахстані, Австрії.

До програми «Симфонії Всесвіту», що була презентована чернігівському слухачеві, увійшли увертюра до опери «Сорока-злодійка» Джоаккіно Россіні, Концерт для фортепіано з оркестром «Travel Notebook» Олексія Шора — американського композитора, який народився у Києві, а також трагічна і ніжна Симфонія № 2 Йоганнеса Брамса.

«Це дуже різна, але разом із тим приголомшлива музика, – каже Дмитро Яблонський. – Твори Олексія Шора дуже мелодійні. Брамса я просто обожнюю – я диригував усіма чотирма його симфоніями. А починати концерт з увертюри Джоаккіно Россіні – це від початку зарядити публіку на позитив: цей твір – наче сонце сходить, це збуджує».
Після Чернігова програму «Симфонії Всесвіту» у виконанні симфонічного оркестру «Віртуози Києва» почують шанувальники музики Харкова, Дніпра, Одеси, Києва і Львова.

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм