Тріо Венсана Буржекса в Києві

224

Весна в нашому уявленні завжди асоціюється з оновленням, знайомством із чимось яскравим, захопливим. Це – пора року, на яку всі очікують, як чекали на неї і учасники та організатори концерту Тріо Венсана Буржекса, одного з провідних джазових піаністів і композиторів сучасної Франції – наших творчих друзів

Ідея створити спільний проект Тріо та Біг-бенду Національного академічного духового оркестру України під орудою диригента Олексія Вікулова і виступити у Національній філармонії України виникла у Анни Русскевич, арт-директора відомого міжнародного фестивалю JAZZ ON THE DNIEPER. Її втіленню сприяли відповідальний секретар Асоціації естрадних і джазових оркестрів України Національної всеукраїнської музичної спілки Галина Макаренко-Дергунова та помічник художнього керівника Національної філармонії Олена Зеніна.

До проведення концерту Тріо долучилося й Посольство Французької Республіки в Україні, а також Французький інститут в Україні та мережі «Альянс франсез», які популяризують французьку культуру в Україні. Концерт Тріо Венсана Буржекса та Біг-бенду Національного духового оркестру України став однією з яскравих музичних подій фестивалю «Французька весна в Україні».

Зустріч із всесвітньо відомими джазовими музикантами відбулася 3 квітня у Колонному залі імені Миколи Лисенка. На ній презентували твори з нової платівки «COSMIC DREAM» композитора Венсана Буржекса, оркестрову версію та аранжування яких зробив диригент Олексій Вікулов.

Кілька слів про Венсана Буржекса та учасників його тріо.

Венсан Буржекс здобув освіту в музичному коледжі Берклі, після закінчення якого переїхав до Нью-Йорка, де став активним учасником музичного життя столиці джазу, викладав фортепіано у консерваторії в Кобе (Японія). Після повернення на батьківщину виступав із провідними європейськими та американськими музикантами: Pierre Boussaguet, Debotah Brown, Bobby Durham, Rave Coltraine, Avishai Cohen, Obed Calvaire, Dominik Farinacci, Sara Lazarus, Rick Margitza та багато інших. Записав низку успішних альбомів, в основі яких – його авторська музика: Un Ange Qui Ricane, Again, Hip, Short Trip. Новий альбом Венсана Буржекса вийде на початку наступного року. Музика Венсана романтична, з чарівними виразними мелодіями, фортепіанна техніка вирізняється філігранністю, експресією і віртуозністю.

Дерріл Холл – відомий басист, який живе у Франції та постійно співпрацює з Венсаном Буржексом. Розпочинав свою кар’єру у США в 1996 році, став переможцем міжнародного конкурсу Телоніуса Монка. Виступає з такими артистами, як Didier Lockwood, Christian Escoude, Florin Nicolescu, Rave Coltrane, Pobert Glasper та інші. Гра Дерріла відрізняється динамізмом, особливим відчуттям ритмічної основи творів, віртуозними соло.

Бенджамін Хенок – композитор і виконавець на ударних інструментах, у 12 років дебютував на професійній сцені. Нині гастролює по всьому світу. Співпрацював із видатними музикантами: Мішелем Леграном, Рішаром Гальяно, Кенні Гарретом, Дідьє Локвудом, біг-бендами Лінкольн Джаз Центру і WDR.

Хенок – один із засновників тріо Prysm, що випустило 5 альбомів на лейблі Blue Note. Бенджамін – чудовий ансамбліст із блискучою технікою гри на ударних і м’якою подачею звука.

У виконанні Тріо Буржекса прозвучали твори його самого, Хербі Хенкока, Курта Вайла, Джиммі МакХ’ю, які були виконані з особливою елегантною майстерністю, що знайшла відгук у серцях вдячних слухачів.

Друге відділення концерту було присвячено презентації творів з нової платівки «COSMIC DREAM» композитора Венсана Буржекса разом із оркестром відомого в Україні молодого, талановитого диригента, дійсного члена Асоціації естрадних і джазових оркестрів України НВМС Олексія Вікулова, котрий зробив чудові аранжування творів Венсана. Біг-бенду вистачило лише двох репетицій з тріо, щоб блискуче виступити на концерті. Тим самим музиканті і їхній керівник ще раз підтвердили свій високий професійний рівень.

Приємно було почути від наших французьких друзів, що вони задоволені отриманими нагородами від Голови НВМС, Героя України, народного артиста України, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка, академіка, професора Євгена Савчука. Їх вручила відповідальний секретар Асоціації естрадних і джазових оркестрів України Галина Макаренко-Дергунова разом із пам’ятним сувеніром і дипломом. Подякою відзначили і диригента біг-бенду Олексія Вікулов та авторку ідеї проекту Анну Русскевич.

Концерт був надзвичайно цікавим та захоплюючим, що відзначили й присутні на концерті Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон та аташе з культури Посольства Наталі Берас.

Після концерту в Національній філармонії України Тріо Венсана Буржекса, але вже без оркестру, вирушило на гастролі до різних міст України.

Сподіваємося, що формат такого музичного проекту матиме продовження та сприятиме закріпленню творчої співдружності музикантів України та Франції.

Галина МАКАРЕНКО-ДЕРГУНОВА

Фото Федора ЛАЗОРЕНКА