afisha

У неділю, 5 грудня у Львівському органному залі стартує ХІ Міжнародний органний фестиваль за участю найкращих українських виконавців

Захід відбудеться за підтримки Управління культури Львівської міської ради й цьогоріч має на меті показати зріз української органної традиції. Ми фіксуємо, слухаємо, записуємо, пишаємося минулим і творимо нове.

Серед імпрез органного фестивалю заплановано п’ять концертів солістів Національного будинку органної та камерної музики – народних і заслужених артистів України.

Відкриватиме форум 5 грудня Ірина Калиновська програмою «Органні шедеври». 10 грудня звучатиме дует органа і труби – гратимуть Валерія Балаховська та Андрій Ільків. 12 грудня слухатимемо «Романтичний орган» (Ірину Харечко). 17 грудня сольний органний концерт відіграє Максим Сидоренко, а 23-го урочисту програму виконає Володимир Кошуба.

Також Львів із концертами відвідають органісти з різних міст України: 18 грудня речиталь матиме головний органіст Луцького кафедрального собору Петро Сухоцький; 26-го гратимуть солістка Хмельницької обласної філармонії Наталія Молдован та органістка Закарпатської обласної філармонії Ольга Чундак; 27 грудня Львів зустрічатиме соліста Харківської обласної філармонії Станіслава Калініна.

Солістки Львівського академічного будинку органної та камерної музики готують особливі програми для органного фестивалю. Зокрема на львів’ян чекають дві прем’єри – «Симфонічні фуги» у виконанні Надії Величко, «Код Любові» від Світлани Позднишевої, а органні шедеври заграє Олена Мацелюх.

Окрім відомих майстрів органної справи, організатори цьогоріч дали слово й молодим виконавцям. 19 грудня виступить студент Львівської національної музичної академії Марк-Єфрем Новакович, який навчається на органному факультативі (клас Надії Величко) та був учасником Органної резиденції. Разом із вокалісткою Ілоною Борщ Марк виконає програму «Музика Світла».

Багато концертів у рамках фестивалю презентують різдвяну органну музику, що й не дивно, адже подія відбуватиметься у найсвятковіший час року.

Цьогорічний органний фестиваль суголосний зі стратегією «Нова музика», проголошеною керівництвом органного залу наприкінці минулого року. Спеціально для фестивалю сучасні українські композитори створили музику для органа. У січні її можна буде почути наживо, а згодом побачити професійні записи на YouTube-каналі з українською класикою Ukrainian Live Classic та в однойменному додатку.

Також у рамках фестивалю буде відкрито пам’ятну табличку на будинку, де існувала органна фабрика Яна Слівінського, на вулиці Коперника. А на YouTube-каналі Ukrainian Live Classic відбудуться прем’єри записів провідних органістів, які грали на Львівському органному фестивалі у різні роки.

Протягом усього проєкту в галереї Львівського органного залу проходитиме ексклюзивна виставка-плейлист із авторських дизайнів музичного каналу Ukrainian Live Classic від Арсенія Дісковського.

Усі події проходитимуть із дотриманням карантинних вимог.

Більше інформації завжди доступно на комунікаційних каналах: Офіційний сайт Львівського органного залу, Instagram, Facebook

За інформацією пресрелізу