У Бучі пройде концерт-реквієм

185

1 липня о 18:00 у Бучанському міському парку (м. Буча, вул. Інститутська, 54) відбудеться концерт-реквієм пам’яті жертв трагедії Бучі «Об’єднані заради перемоги», організований Національною оперетою України спільно з Бучанською міською радою

Меморіальний захід запланований у рамках відзначення Дня Конституції України.

– Ми раді поверненню Національної оперети в Бучанський міський парк. Для Бучі – це ще один символічний знак, що громада відновлюється. А збір коштів – це наша данина ЗСУ, вдячність за звільнення міста й наш спільний внесок у наближення Великої Перемоги, – зазначив міський голова Бучі Анатолій Федорук.

– Цей захід є продовженням багаторічної традиції проведення Міжнародного музичного фестивалю «O-FEST», що має міжнаціональне, культурне і дипломатичне значення. Сьогодні ми об’єднуємо міжнародну спільноту заради вшанування пам’яті загиблих від рук російських загарбників мешканців Бучі. Водночас цей концерт присвячений мужнім бучанцям, котрі пережили страшну окупацію і російське вторгнення в Україну, – наголосив генеральний директор – художній керівник театру Богдан Струтинський.

У концерті-реквіємі візьмуть участь творчий колектив Національної оперети України, а також соліст Литовського національного театру опери та балету Вітаутас Юозапайтіс і солістка музичного театру в Любліні Пауліна Янчарук.

Під час заходу прозвучать символічні композиції у виконанні артистів театру Національної оперети України. Зокрема, «Запалю свічу» (музика І. Кириліної, поезія Р. Лоцман), «Пливе кача», «Я кажу “Ні!” жахливій цій війні» (авторка Н. Могилевська, поезія Ю. Рибчинського), Lacrimosa з Реквієму В. А. Моцарта й багато інших відомих творів.

Після навали орків Бучанський міський парк також зазнав пошкоджень. Однак символічно, що сцена, де Національна оперета України щороку проводила Міжнародний музичний фестиваль «О- FEST», уціліла. Нехай це стане добрим знаком і початком нового мирного життя, додасть українцям сил та наснаги!

«Об’єднані заради перемоги» – особливий захід пам’яті, де музика переплітається з емоціями і лікує поранені серця.

Захід здійснюється за підтримки Посольства Литовської Республіки в Україні та Посольства Республіки Польща в Україні.

За інформацією пресрелізу