«У джазі тільки дідусі» – ексклюзивна програма у рамках V Міжнародного фестивалю «JAZZ ON THE DNIEPER-2020»

488

Недарма кажуть, що без минулого немає майбутнього. Сенс вислову став девізом для мистецької події, яка відбудеться у Дніпрі 1 серпня у концерт-холі «Бубамара». Вхід – за спеціальними запрошеннями

Організатори зустрічі − ідеологи й засновники міської програми «Культурна столиця», заслужені діячі мистецтв України Григорій Гельфер і Євген Гендін, а також Вадим Гефтер, Влад Агапов, Марія Гусєва. Сприятиме проведенню Національна всеукраїнська музична спілка та її структурний підрозділ Асоціація естрадних і джазових оркестрів України на чолі з відповідальним секретарем асоціації Галиною Макаренко-Дергуновою, засновником програми «Творча співдружність міст України», презентація якої відбулася саме у Дніпрі.

Головною метою ексклюзивного зібрання є вшанування фундаторів джазу цього міста, з яких у ньому й розпочався активний джазовий фестивальний рух: джем-сейшени, різноманітні концертні програми. Їхня енергетика після тривалої перерви сприяла відродженню фестивалю у 2016 році з новим артистичним наповненням і назвою «JAZZ ON THE DNIEPER».

Гості творчої зустрічі зможуть почути спогади про джазове життя Дніпра в минулому, групові та сольні виступи метрів, які виховали не одне покоління відомих джазових музикантів України та Європи.

Серед учасників джазового сузір’я – шановані диригенти відомих джазових оркестрів Дніпра: харизматичний керівник і диригент дитячого джазового оркестру «Little Band» ДМШ № 6 імені Володимира Скуратовського корифей джазу Володимир Марховський, керівник і диригент Біг-бенду Дніпропетровської музичної академії імені Михайла Глинки, член НВМС та Асоціації естрадних і джазових оркестрів України Юрій Паламарчук, а також відомі музиканти Олег Косько, Юрій та Ельвіра Біленки, Євген Агапов, Олександр Мандич, Ігор Кручиненко, Олександр Любченко, Віктор Коваленко, Юрій Півень, Микола Волков, Віктор Релін та інші.

Відкриє і проведе цю дуже важливу подію для всіх прихильників джазу й молодого покоління фантастично яскрава творча особистість у Дніпрі, народний артист України Євген Чепурняк.

Галина МАКАРЕНКО-ДЕРГУНОВА