У Львівському органному залі проходитиме виставка рисунків Олекси Новаківського

91

Цьогоріч увесь мистецький світ святкує 150-ту річницю від дня народження великого українського живописця і педагога Олекси Новаківського. У рамках святкувань у Галереї Львівського органного залу відкриється виставка робіт майстра з приватних колекцій

Урочисте відкриття вернісажу відбудеться 19 серпня о 17 годині. Вхід у галерею вільний. Завдяки співпраці Органного залу з Галереєю сучасного сакрального мистецтва «ICONART», а також за особливої підтримки кураторів цього проєкту Ірини Різун, Костянтина Шумського та Романа Зілінка, роботи великого майстра зможуть побачити усі охочі.

Олекса Новаківський – український художник, який упродовж тривалого часу перебував у центрі культурного й мистецького життя Галичини. Його творчість становить цілу епоху в українському малярстві. Це – своєрідне дзеркало життя західноукраїнського суспільства.

Митець навчався в Одесі й Краківській академії красних мистецтв. У 1913 році переїхав до Львова на запрошення митрополита Андрея Шептицького.

Образи Новаківського часто походять з української народної міфології, грецького епосу або євангельської чи старозавітної історії. У 1923-му художник відкрив у своїй майстерні студію, названу пізніше «школою Новаківського». Вона стала його найважливішою громадською справою.

Організатори події пишаються тим, що рисунки Олекси Новаківського будуть представлені широкій публіці у Галереї Органного залу. Це – унікальний виставковий простір, що демонструє синергію різних видів мистецтва. Щомісяця тут можна побачити нову авторську виставку – живопису, фото, історичних документів і навіть колекції метеликів. Кожен елемент експозиції виділений окремо завдяки особливій архітектурі й спеціальному освітленню. Естетика в деталях – найголовніше для організаторів.

Про координаторів виставки

Ірина Різун – завідувачка Художньо-меморіального музею Олекси Новаківського, дослідниця його творчості, кураторка виставкових проєктів Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького.

Костянтин Шумський – директор Галереї сучасного сакрального мистецтва «ICONART», галерист, куратор виставкових проєктів.

Роман Зілінко – завідувач виставково-експозиційного й науково-освітнього відділу Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, іконописець, історик мистецтва, куратор і автор виставок.

За інформацією пресрелізу