zastavka

Вечори 27 та 29 січня стануть знаковими для чотирьох українських композиторів. Адже саме в цей час у Львівському органному залі вперше прозвучать їхні твори для органа в рамках стратегії «Нова музика», яка втілюється спільно з музичною аґенцією Collegium Management

Композитори отримали замовлення на написання творів для органа соло від керівництва Львівського органного залу восени. І вже на початку зими органістки Надія Величко та Світлана Позднишева почали готувати премʼєри. Кожен твір унікальний, має свою історію та образне наповнення, а провідником у світ сучасного органного мистецтва стане музика Йоганна Себастьяна Баха.

27 січня о 19 годині серію прем’єр відкриють твори Марії Олійник «Adieu» та Анастасії Сисенко «Експансія» у виконанні Світлани Позднишевої.

Композиція «Adieu» – це особистісне музичне втілення вчасного і гарного прощання, яке авторка не спромоглася здійснити колись і символічно реалізувала пізніше саме через музику.

«Експансія» Анастасії Сисенко означає захоплення, розширення. Твір нібито наснився мисткині. Її ідеєю було показати перехід від нестійкого до стійкого. Це вдалося зробити завдяки особливій техніці й самому інструментові, адже через велику кількість регістрів орган ідеально для цього підходить.

29 січня так само о 19-тій ряд новинок продовжать Соната для органа Олександра Щетинського та «Conditions / Fractions» Сергія Вілки. Виконавиця творів – Надія Величко, популяризаторка органних творів львівських композиторів.

Соната для органа – традиційний за назвою, але не за звучанням твір. Три його частини не мають нічого спільного з класичними сонатними формами. Жорсткість акордів змінює мелодійність, а згодом повертається гострота звучання, проте без надмірної агресії. Це ніби подорож від конфліктності у першій частині крізь внутрішнє трагедійне переживання у другій до радісного піднесення й переборення конфлікту у фіналі.

Назва опусу Сергія Вілки «Conditions / Fractions» перекладається як «Умови / Розділення». Її ідея прийшла в процесі написання музики, коли автор почав працювати над ескізом форми звучання і зрозумів, що для вдалого результату потрібні певні умови.

Для охочих відвідати прем’єри діє спеціальна пропозиція. Купуючи квиток на один концерт, можна з ним же потрапити на інший, тобто відвідати дві події за одним квитком.

За матеріалами пресрелізу