У рік Бетховена Юрій Кот грає його сонати

507

Чотири сонати Людвіга ван Бетховена у виконанні Юрія Кота 2 лютого почули чернігівські шанувальники класичної музики у проєкті «Фортепіанний абонемент» Обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм

Народний артист України Юрій Кот – одна з найпомітніших постатей на сучасній вітчизняній піаністичній сцені. Він – лауреат багатьох всеукраїнських і міжнародних фестивалів та конкурсів, у тому числі Національного конкурсу піаністів імені Миколи Лисенка, Всесоюзного конкурсу піаністів імені Сергія Рахманінова, Міжнародного конкурсу піаністів імені Сергія Прокоф’єва, Міжнародного конкурсу фортепіанних дуетів ARD, Міжнародного конкурсу фортепіанних дуетів Murray Dranoff, професор Національної музичної академії України імені Петра Чайковського.

У проєкті «Фортепіанний абонемент» Юрій Кот бере участь не вперше. Цього разу в концерті на честь 250-річчя від дня народження Людвіга ван Бетховена були презентовані сонати великого німецького класика № 12, 13, 14 і 15.

«Цими сонатами відкривається так званий “середній” період творчості композитора, – зазначає Юрій Кот. – Саме з них починаються пошуки Бетховена: йому стає тісно в рамках традиційного сонатного циклу, і він вдається до експериментів».

Сонату № 12 ля-бемоль мажор, ор. 26 музикознавці іноді називають найдосконалішою із фортепіанних сонат Бетховена. В основі Сонати № 13 мі-бемоль мажор, ор. 27, № 1 лежать водночас імпровізаційність і продуманість. Соната № 13 – перша частина опусу 27 – не отримала такого визнання, як друга – Соната № 14 до-дієз мінор, або, як її стали називати згодом, «Місячна соната». Недарма про неї кажуть як про один з найдивовижніших творів музичного мистецтва. Четверта композиція, виконана Юрієм Котом у проєкті – Соната № 15 ре мажор, op. 28, або «Пасторальна соната».

«На сцені Чернігівського обласного філармонійного центру Юрій Кот у проєкті “Фортепіанний абонемент” виконає всі 32 сонати Бетховена, – обіцяє автор і ведучий, заслужений діяч мистецтв України Олег Васюта. – Сьогоднішнім концертом ми практично сягнули екватора у реалізації цього надзвичайно цікавого задуму».

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм