gra1

12 вересня відбудеться довгоочікувана театральна подія: Фестиваль-премія «ГРА» оприлюднить шортлист із 14-ти вистав, які пройшли до фінального третього етапу. Саме вони продовжать боротьбу за національний театральний «Оскар» за підсумками двох років – 2021 і 2022-го

Визначить і оголосить переможців V Фестивалю-премії «ГРА» у грудні Міжнародне журі. У якому форматі відбудеться фінальний етап – онлайн чи офлайн – залежить від воєнних дій і воєнного стану. Проте оргкомітет уже продумує формат фестивалю, до якого зможуть долучитися глядачі не тільки України, а й усього світу.

Попри тривоги, напругу, майже 1,5-річний воєнний стан і комендантські години, українські театри виявили нечувану активність і запропонували на розгляд експертної ради премії 135 різножанрових сценічних проєктів, що надійшли з понад 20-ти міст України.

Серед заявників – 21 новачок, а в новій тематичній номінації, яка з’явилась цього року, «За найкращу виставу-рефлексію на події російсько-української війни» подано було 18 вистав. Це театри і театральні колективи з Києва, Львова, Херсона, Одеси та Харкова.

У другому етапі фестивалю експертна рада обрала 32 вистави, які потрапили до лонглиста й продовжили ГРАти. Протягом квітня-липня експерти подолали тисячі кілометрів із заходу на схід, з півдня на північ містами й містечками України, переглянувши десятки годин вистав із лонглиста наживо. Попри сигнали тривоги, походи в укриття й часті перенесепння дат показів.

Вони вже зробили вибір. Саме цій «невтомній і хоробрій десятці» експертів відомо, хто ж ГРАтиме далі. Скоро на Autumn Music Party фестивалю-премії «ГРА» будуть оголошені учасники подальших змагань!

За інформацією пресанонсу