В Україну повернусь

452

23 червня 2018 року о 19:30 на Софіївській площі в Києві відбудеться гала-концерт «В Україну повернусь» за участі всесвітньо відомих оперних зірок

Всі вони – наші співвітчизники, які здобули визнання за кордоном. «Українські митці, які беруть участь у цьому концерті, протягом багатьох років є окрасою кращих оперних сцен світу. Лише за останнє десятиліття світове визнання здобули Людмила Монастирська, Ольга Безсмертна, Олександр Цимбалюк, Маріан Талаба, Зоряна Кушплер. Їм аплодують глядачі найпрестижніших театрів світу – Ла Скала, Метрополітан, Ковент Гарден, Віденської опери та багатьох інших», – коментує ініціатор проекту, головний режисер Національної опери України Анатолій Солов’яненко. Упродовж останніх років деякі з них відвідували Україну, беручи участь у виставах Національної опери в рамках проекту «Українські оперні зірки у світі».

Мистецький проект «В Україну повернусь» подарує унікальну можливість насолодитися прекрасним мистецтвом світових зірок оперної сцени великій кількості киян, адже гала-концерт відбуватиметься просто неба. Важливо, що відвідання цього заходу буде абсолютно безкоштовним. Для глядачів буде облаштовано комфортну посадкову зону, місця у якій можна буде зайняти, починаючи з 19:00.

Співаки виступатимуть у супроводі академічного симфонічного оркестру Національної філармонії України (диригент – Микола Дядюра). Також, у концерті бере участь Національна академічна хорова капела України «Думка». Програма складається з найпопулярніших творів світової класики: Дж.Россіні (увертюра до опери «Сорока-крадійка»); Дж.Пуччіні (арія Лауретти з опери «Джанні Скіккі»; арія Калафа з опери «Турандот»; «Тe Deum» з опери «Тоска»); Ш.Гуно (вальс Маргарити з опери «Фауст»); Ж.Бізе (антракт до 4-ої дії опери, куплети Тореадора та Хабанера з опери «Кармен»); Дж.Верді (хор з опери «Набукко», увертюра до опери та арія Леонори з опери «Сила долі»,  Молитва Тоски з однойменної опери ); П.Масканьї (інтермецо та дует Сантуцци та Альфіо з опери «Сільська честь»). На завершення концерту – Духовний Гімн України «Боже, Великий, Єдиний» Миколи Лисенка.

Співзвучним концепції проекту «В Україну повернусь» буде оформлення сцени заходу. Його реалізацію здійснила сучасна українська художниця Taisha 3.14. За її задумом за основу було обрано основний інстинкт, що існує у бджолиному вулику – живі та здорові бджоли завжди повертаються додому. До вулика вони повертаються з медом для дітлахів і з готовністю захищати свою домівку від ворогів. Бджолині стільники, що обрамляють композицію, символізують добробут та затишок. Ще одним елементом художнього оформлення вибрано символ України – соняшник. На його пелюстках зображені вислови видатних українців. Стебло соняшника зіпсовано шкідниками, частина відокремлена, але рани забинтовані. Татуювання у вигляді пронизаного стрілою серця символізує любов до України та впевненість у перемозі.

Проект відбувається за підтримки Департаменту культури КМДА, Національної спілки театральних діячів, компаній «Кусум-фарм», «Ост-Вест Експрес» та «Інтерконтиненталь».

За матеріалами прес-релізу