afisha

Академічний театр «Київ Модерн-балет» 19 квітня о 18:00 презентує вечір сучасної хореографії на музику Петеріса Васкса у Київській опері на Подолі. Перше відділення – балет «Underground», друге – балет «Друзі»

Постановником обох творів є Раду Поклітару – головний балетмейстер Академічного театру «Київ Модерн-балет», заслужений діяч мистецтв України.

«Underground»

Створюючи виставу у 2008 році, Раду Поклітару брав за основу фразу Жана Поля Сартра «Пекло – це інші», яка стала джерелом не лише ідеї, а й глибини почуттів, що лягли в основу балету. Проте постановка – не про біблійне пекло. Це розповідь про людей, яких загнала у підземелля (Underground) війна. У закритому просторі, де вони змушені спільно перебувати, їхні емоції досягають надзвичайних пікових точок: кохання перетинається з ненавистю, радість змішується з відчаєм. Там кожна миттєвість залишає запитання, чи зможуть вони коли-небудь повернутися на поверхню?! І саме тому їхнє «зараз» настільки важливіше, ніж «потім».

«Друзі»

Шістнадцять років було потрібно, аби хореограф Раду Поклітару знову зважився доторкнутися до творчості композитора Петеріса Васкса, проте цього разу він обрав його Другий віолончельний концерт. Звучання віолончелі, з її низькими й глибокими тонами, яскраво підкреслює настрої нової постановки.

В основі постановки «Друзі» – історія, просякнута не лише сумним сьогоденням війни, а й миттєвостями світла в житті – любов’ю, дружбою, теплом, ревнощами, відчаєм, таємничими дотиками, мерехтливою надією тощо. Чотири людини – по двоє жінок і чоловіків (Анастасія Баірд, Олексій Бусько, Катерина Курман, Олександр Павлученко) проживуть у танці приголомшливу музику Петеріса Васкса так щиро, як їм дозволить відстань між сценою і глядачевою залою, між космосом театрального буття і повсякденністю.
Раду Поклітару про прем’єру балету «Друзі»:

«Довго… Надто довго тривала пауза в моєму танцювальному романі з музикою Петеріса Васкса. У далекому 2008 році відбулася прем’єра балету “Underground” на музику його геніального Скрипкового концерту.

Через 16 років я зважився знову доторкнутися до творчості композитора – цього разу то був Віолончельний концерт. Насичений звук віолончелі підкреслить ці роки, що промайнули непомітно, за які я став старшим, котрі стільки принесли в моє-наше життя. І це не лише жахи воєнного часу, а й міріади щасливих моментів – усього, з чого складалося моє буття. І цим усім я спробую поділитися через виконавців нового балету “Друзі”.

Це мій подарунок Петерісу до його дня народження. Із завмиранням серця і, як ніколи, неймовірно переживаючи, я чекатиму на останні секунди балету, щоб зрозуміти – чи виправдав очікування Маестро, чи зміг по-своєму знайти смислові акценти в його концерті?

З днем народження, дорогий Генію!»

За інформацією пресрелізу