oliynyk-lesya

Відомий український музикознавець і музично-громадський діяч Леся Олійник цими днями відзначає славний ювілей

Секретар правління Національної спілки композиторів України з міжнародних зв’язків, генеральний секретар Національного комітету України Міжнародної музичної ради, генеральний представник України Міжнародної асоціації діячів мистецтва (AIDA, Монако), член Національного комітету ЮНЕСКО, член Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка (2016–2019).

Олійник Олександра (Леся) Степанівна закінчила з відзнакою Київську державну консерваторію імені Петра Чайковського та аспірантуру ІМФЕ імені Максима Рильського НАН України.

У 2013–2019 була проректором Національної музичної академії України імені Петра Чайковського, нині – радник і помічник ректора з міжнародних зв’язків і творчих питань.

Як науковець є автором монографій, присвячених українській музиці, у тому числі розділів шеститомної «Історії української музики», а також публікацій у вітчизняних і міжнародних наукових збірниках.

Як критик і журналіст опублікувала про українську музичну культуру понад 300 статей у ЗМІ, провела понад 800 передач на Радіо-Свобода та понад 100 радіо- і телепередач на Національній телерадіокомпанії України.

Як музикознавець представляла музичну культуру України у Німеччині, Швейцарії, Польщі, Швеції, у тому числі на фестивалі «Jeunesses Musicales» у Бельгії, Швейцарії та Франції.

Як музично-громадський діяч є ініціатором і співорганізатором численних міжнародних мистецьких проєктів, здійснених спільно з дипломатичними і культурними представництвами в Україні, серед яких «Музичні діалоги» (понад 30 країн), «Солісти Лондонського симфонічного оркестру в Україні», «Солісти оркестру Королівського театру “Ковент Гарден” в Україні», «Юні зірки Австрії в Україні», «Київські сезони» – Петра Чайковського, Сергія Рахманінова, Миколи Лисенка, Сергія Прокоф’єва, щорічний «Музичний маратон пам’яті Василя Сліпака», філармонійні цикли «Європейська музика в Україні», «Забуті сторінки української музики», «Музичний міст», присвячений 100-річчю від дня народження Менухіна (Україна–Польща–Франція–США–Велика Британія), який відбувся за підтримки та особистої участі Першого Президента України Леоніда Кравчука.

Є співзасновником і співорганізатором: Міжнародної громадської організації «Нова музика в Україні», міжнародних фестивалів «Два дні і дві ночі нової музики» (м. Одеса), «Київ Музик Фест», виконавських конкурсів імені Дмитра Бортнянського, Мирослава Скорика, Євгена Станковича, Богодара Которовича, пам’яті Петра Чайковського для дітей районних і сільських шкіл (м. Кам’янка Черкаської області), «Голос країни», «Фонтанська весна» (м. Одеса), «Одеса–Ванадзор “Music Olimp”» (Вірменія).

Музичний продюсер компакт-дисків, серед яких «Антологія хорової спадщини України» («Sanctus» – Спільно з Посольством Бразилії), «Музичний діалог: Моцарт–Бортнянський», «Оркестр Національної філармонії: музика Берліоза, Станковича, Рахманінова», «Музика Валентина Сильвестрова», «Музичний діалог: Україна–США» (з Посольством США).

З 1982 року проводить щорічний міжрегіональний фестиваль «Степанова весна» пам’яті свого батька – Степана Олійника.