Вітаємо цьогорічних лауреатів Премії імені Миколи Лисенка!

106

22 лютого в Держмистецтв відбулося засідання Комітету з присудження вказаної премії, під час якого і було визначено переможців

Після тривалих обговорень члени комітету шляхом відкритого голосування визначили цьогорічних переможців у двох із трьох номінацій.

У номінації «за видатні досягнення у професійній композиторській творчості» премію отримує Олексій Скрипник за хоровий концерт «Катарсис» для мішаного хору a cappella на канонічні тексти (у 4 частинах).

Олексій Скрипник – відомий сучасний український композитор. Його твори не раз виконувались на головних концертних сценах України та в країнах близького й далекого зарубіжжя, зокрема Латвії, Литві, Угорщині, Німеччині, Нідерландах і США.

У номінації «за видатні досягнення в музикознавстві» перемогу одержав Євген Єфремов за праці «Наспів “жниво-голосіння” на Київському Поліссі», «Жанрово-обрядове попурі – унікальний пісенний зразок з верхів’їв Горині», «Обрядові пісні Чернігівської землі – типове та особливе».

Євген Єфремов – етномузиколог, керівник відомого фольклорного гурту «Древо», що розпочав новий напрямок в українській музичній культурі, піднявши потужну хвилю зацікавлення українською автентикою у нашій країні й за кордоном.

У номінації «за видатні досягнення у професійному виконавському мистецтві» члени комітету лауреата не визначили.

Держмистецтв щиро дякує членам комітету за їхню працю та всім претендентам за надані роботи.

Нагадуємо, що Премія імені Миколи Лисенка присуджується щороку у трьох номінаціях за видатні досягнення у сфері музичного мистецтва й мистецтвознавства.

Пресслужба Держмистецтв