Володимир Балаба і його «Музика в облозі»

73

У кожної людини своє сприйняття війни. Для музиканта джаз-бенду BissQuit Чернігівського обласного філармонійного центру Володимира Балаби рефлексією на трагічні події, пов’язані з початком широкомасштабної війни росії проти України, стала музика

Свої емоції від пережитого під час оборонних боїв за Чернігів Володимир втілив у музичних творах, що згодом лягли в основу його джазового дебютного мініальбому «Музика в облозі». Концерт-презентація відбулася 4 березня на філармонійній сцені.

Володимир Балаба розповів про те, що більшість музикантів, як і він сам, знаходилися в Чернігові. Вони повною мірою відчули, що означає бути під постійними обстрілами, без електрики й води, тепла і зв’язку, без можливості спілкування з тими, кого любиш, заради кого живеш.

Усі колеги без вагань погодилися взяти участь у записі альбому. Сама ж його ідея та концепція належить продюсерці Галині Дуб, яка чимало зусиль доклала до того, аби «Музика в облозі» була почута слухачами. Проєкт підтримали Український культурний фонд та Goethe-Institut, які допомогли артистам фінансово.

Своє музичне дітище Володимир Балаба присвятив місту-герою Чернігову, його жителям і захисникам. Альбом отримав промовисту назву «Музика в облозі». До нього входять п’ять ідейно пов’язаних композицій: «Вечірній спомин», «Так тріщить майбутнє», «Закапсульований у болю», «Напоєний дощем» та «Серед попелу я квіти пророщу». Однак під час концерту також прозвучали опуси, створені композитором ще до початку жорстокої фази агресії.

Учасниками вечора стали музиканти джаз-бенду BissQuit: Володимир Балаба (труба, флюгельгорн), Олег Богуш (фортепіано), Микита Гірня (сопрано і тенор-саксофони, бас-кларнет), Антон Шатило (тенор-саксофон), Сергій Галамага (гітара) та Данило Корінь (ударні). Спеціальні гості – Костянтин Іоненко (контрабас), а також Антон Стук (електроакустика).

Пресцентр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм

Про цифровий реліз альбому див. публікацію Українського інтернет-журналу «Музика»: Джазовий міні-альбом «Музика в облозі» // http://mus.art.co.ua/dzhazovyy-mini-albom-muzyka-v-oblozi/ (10 грудня 2022)