arhont-foto

Нарешті це сталося! Найкращі мистецькі шляхи знову переплелися. Симбіоз сучасної української музики та такої ж сучасної хореографії панував на сцені Молодого театру у Києві. Нещодавно організований Ukrainian Dance Theatrе представив прем’єру балету «Спасіння Архонта»

Одноактну виставу створили хореограф і перформер Олена Вертегел, композитор Марта Галаджун, художник костюмів Каріна Гаєва. Саме цією роботою молода композиторка Марта Галаджун (на хвильку, це лише ІІ курс Національної музичної академії України імені Петра Чайковського), відкрила собі двері до царини професійного театрального мистецтва.

Не вдаючись до фабульних подробиць (адже кожен має це побачити на власні очі!), зазначу, що музика вистави занурює глядача у фантазійний, міфологічний світ архонтів. Цей світ має присмак голлівудського екшену. Але цю смакоту хочеться знову і знову куштувати.

Уже зачувши войовничий ритм галер із типовими сурмами й водночас побачивши хвилі на сцені, очікуєш появу сильних напівоголених представників чоловічої статі, які просто пашіють тестостероном. Дійсно, на сцені з’являються істоти, архонти, які жодного разу не повертаються до глядача обличчям. Їхня пластика – напрочуд виразна і символізує, насамперед, колективну силу.

Протягом вистави глядач побачить їх і ченцями, і ніжними підводними жителями, які боротимуться за цілісність свого світу. Музика, академічно-електронна, гостро реагує на подієву сторону. Це і космічні звуки, і робото-ритмічні знаки, і напрочуд ніжна мелодична лінія.

Костюми та декорації дарують відчуття архаїки і потойбічності. Заповнена вщерть зала Молодого театру, затамувавши подих, спостерігала за подіями на сцені. Вона неначе й була власне театральними підмостками. Безперечно, кожен відчував себе учасником процесу.

Тож, якщо ви хочете стати учасником операції з порятунку архонтів, то в майбутньому, можливо, архонти чекають саме на вас!

Вероніка ЗІНЧЕНКО

Фото надані авторкою статті