lviv-opera-vystavka

З ініціативи Львівської національної опери та Львівської національної академії мистецтв у рамках святкування 120-річчя від дня відкриття театру 23 грудня відбулося відкриття виставки художніх робіт студентів спеціальності «Монументальний живопис»

У коридорі першого балкона Львівської національної опери представлено близько двох десятків робіт 11-ти молодих авторів, здійснених у техніці живопису, графіки, фотографії тощо. Для студентів – це перша у житті виставка за межами навчального закладу. Вона триватиме у театрі кілька місяців.

«Сьогодні ми по суті робимо останній акорд у 120-річчі оперного театру, який залишиться в історії і буде зафіксований разом із вами. Ви залишитеся в біографії театру, тому мені видається – це велика, радісна, історична подія!» – наголосив генеральний директор – художній керівник Василь Вовкун.

На відкритті виставки Володимир Одрехівський, ректор Львівської національної академії мистецтв розповів: «Ви маєте виняткову честь представляти свої роботи у театрі – у центрі Європи, де співала Соломія Крушельницька, а також співаки найвищого світового рівня. Усі разом ми творимо і прагнемо створювати щось високодуховне, і це найцінніше, що є у цьому житті. Бо все народжується з любові, кожен із нас народився з любові, і ми пробуємо свою душу вилити у творах».

Підготовка проєкту тривала кілька місяців: студенти другого та четвертого курсів Львівської національної академії мистецтв отримали унікальну нагоду ознайомитися з архітектурою будівлі театру зблизька, потрапили за лаштунки й переглянули прем’єру балету «Створення світу» Андрія Петрова. Знаково, що в цей час у Львівській національній опері представлено виставку оригінальних ескізів і макетів українського сценографа Євгена Лисика (1930–1991), присвячену 90-річчю митця, декорації якого належать до Золотого фонду театру. Більше про масштаби особистості Лисика та його живописні традиції студенти дізналися з екскурсу професора Любомира Медвідя, народного художника України.

Найяскравіші враження від краси оформлення інтер’єру, а також рефлексії від перегляду поновленого балету «Створення світу» студенти Діана Драбик, Діана Пастушак, Іван Степків, Леся Ковальчишин, Марія Гринюх, Аліса Дема, Софія Конопелькіна, Катерина Покора, Олександра Островерхова, Вікторія Мащенко зафіксували на полотнах, які представили у театрі.

Про зміст власних робіт вони розповіли так:

Степків Іван, студент II курсу: «Мене надихнули стіни театру, які бачили епохи, режими, події, людей і їхні історії та драми».

Гринюх Марія, студентка IV курсу: «Своєю роботою “human” я хочу передати зв’язок людини і театру, адже театр – це про людину, а ти – людина. Це відображення нашого реального життя. Він з’являється тому, що ми живемо».

Дема Аліса, студентка II курсу: «Я зобразила зустріч Адама і Єви. Мене дуже вразила харизма артистів, те як вони яскраво передали ці емоції».

За інформацією пресрелізу