nechepa

Рік, що минає, був непростим для мистецького життя. Епідемія коронавірусу зупинила чимало творчих проєктів та надовго зачинила для масових відвідин концертні зали. У цій ситуації тим більш приємно повідомляти новини, що вселяють оптимізм і надію
На завершення 2020-го одразу двома успішно реалізованими проєктами порадував меломанів народний артист України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, соліст Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм Василь Нечепа. За активної участі маестро, побачили світ два компактдиска і співаник до одного з них.
Перший диск – відеозапис концерту в рамках всеукраїнського марафону «Герої не вмирають! Україна пам’ятає!», який проходив у філармонійному центрі 20 лютого цього року і був присвячений Дню Небесної Сотні та вшануванню пам’яті Героя України Василя Сліпака. У концерті взяли участь кобзар-лірник Василь Нечепа та Національний академічний оркестр народних інструментів України (художній керівник і головний диригент – народний артист України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Віктор Гуцал, диригент – Іван Корінь).
У представленому на диску записі звучать українські народні мелодії, класичні твори, патріотичні пісні вітчизняних авторів у виконанні Василя Нечепи, солістів Національного академічного оркестру народних інструментів України, а також артистів Академічного камерного хору імені Дмитра Бортнянського (художній керівник і головний диригент – Іван Богданов).
Ще один компактдиск і співаник із нотами й текстами до нього стали можливими завдяки проєкту «Нескорений ПроRock», що реалізується громадською спілкою «Творче патріотичне об’єднання “Музичний батальйон”» за фінансової підтримки Українського культурного фонду. Проєкт задумано для популяризації віршів видатних українських поетів, покладених на сучасну рок-музику.
Диск містить пісні на вірші Тараса Шевченка у виконанні Василя Нечепи, Нелі Франчук, Северина Даниленка, Володимира Пироженка, Сергія Файфури, Едуарда Драча, сестер Тельнюк, дуетів «Осяйна & Живосил», «Діля і Орест» та гуртів «Друже Музико», «Коzак System», «ТаRuta», «Тінь Сонця», «Рутенія», «Транс-Формер», «Сад».
У вересні Василь Нечепа відсвяткував 70-річний ювілей і 37-му річницю кобзарської концертної діяльності. Тож його участь у двох успішно реалізованих проєктах свідчить про невичерпний потенціал артиста, його здатність ще довго творити на радість людям та в ім’я великого мистецтва.
Побажаємо пану Василю сил, натхнення і ще многих літ!
Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм