budynok-slovo

20 березня в Українському кризовому медіацентрі відбулась презентація офіційного трейлера до художнього фільму «Будинок “Слово”. Нескінчений роман» режисера Тараса Томенка. У національний кінопрокат стрічка вийде 9 травня, а головні ролі виконали Дмитро Олійник, В’ячеслав Довженко, Ніна Набока та Марина Кошкіна. Композиторка Алла Загайкевич

«Будинок “Слово”. Нескінчений роман» – це драматична історія українських письменників доби «розстріляного відродження», яких зібрали під дахом одного будинку, аби змусити працювати на благо системи. Фільм розповідає про те, як комуністичний рай перетворюється на пекло. Засновано на реальних подіях.

1927 рік. Радянська Україна. За наказом Сталіна у Харкові збудовано кооперативний будинок «Слово». Найвидатніших українських письменників заселяють у комфортні квартири. Усі вони стали учасниками експерименту, спрямованого на виведення нового типу радянського письменника та запровадження тотального контролю над процесом творчості з метою створення єдиного художнього методу соціалістичного реалізму. Та не кожен письменник погоджується оспівувати культ Сталіна.

Неочікувано для мешканців будинку до них підселяють молодого письменника Володимира Акімова. Хто він? Ніхто не знає. З його появою в кооперативі «Слово» починають розгортатися дивні події, про що й досі мовчать стіни.

Продюсери та режисер зібрали у стрічці насправді зірковий акторський склад. Головні ролі у фільмі зіграли Дмитро Олійник (Володимир Акімов), В’ячеслав Довженко (Микола Хвильовий), Ніна Набока (тьотя Варя), Марина Кошкіна (Галя), а також Станіслав Сукненко (Лесь Курбас), Юрій Одинокий (Мерер), Валерія Ходос (Рая Троянкер), Андрій Май (Володимир Сосюра), Юлія Чепурко (Марія Сосюра), Костянтин Темляк (Павло Тичина), Геннадій Попенко (Михайль Семенко).

Режисер і співавтор сценарію фільму Тарас Томенко:

– Над цим проєктом я з командою працював понад 10 років. І не даремно. Це довга і непроста дорога повернення письменників Розстріляного Відродження із небуття. Спочатку я зробив документальний фільм «Будинок “Слово”».

Пам’ятаю, як тоді – 8 років тому, коли стрічка вийшла в прокат, глядачі відкривали для себе цілий Всесвіт української культури, як спрагло долучалися до імен забутого українського письменства 1920–1930-х років.

То було справжнє повернення. Ефект цунамі. Після виходу картини з’явилася велика кількість культурних ініціатив, започатковувались сайти, ставилися вистави, робились опери, літературні читання, записувались рок альбоми, перевидавалися книжки, відкривались мистецькі резиденції у самому будинку «Слово». Дійсно, неймовірну силу має кінематограф!

Але настав той час, коли український глядач має побачити ігровий фільм «Будинок “Слово”. Нескінченний роман».

Це – найважча наша артилерія, котра не залишить ворогу шансів.

Дмитро Олоійник у ролі Акімова

Захоплюючий сценарій, котрий вивірено документальною картиною, неймовірний акторський склад, вишукана операторська робота, божевільна атмосфера часу розквіту авангардного мистецтва – усе віддзеркалює той період 100 років тому, щоби ми могли побачити нас теперішніх – у кривавій м’ясорубці російської орди. Для мене важливо, що мій фільм виходить саме зараз, у доленосний для України час.

Без перебільшень, такого кіно не було в українському кінематографі. Пам’ятаємо ціну українського Слова!

У національний кінопрокат стрічка вийде 9 травня. На честь цього творча група фільму оголошує конкурс на сторінці фільму в Instagram, переможці якого отримають квитки на церемонію з нагоди офіційної премʼєри фільму. Для цього необхідно підписатися на сторінку.

Художню драму «Будинок “Слово”. Нескінчений роман» було знято в 2021 році. Виробництво фільму здійснила компанія Fresh Production Group за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міжнародного благодійного фонду «Солідарність». Кінотеатральним дистриб’ютором картини стала компанія B&H.

Сценаристи стрічки – Тарас Томенко та Любов Якимчук, режисер – Тарас Томенко, оператор-постановник Михайло Любарський, художник-постановник Шевкет Сейдаметов, композиторка – Алла Загайкевич, продюсери – Юлія Чернявська, Олег Щербина, Пилип Іллєнко та Ростислав Мартинюк.

Любов Якимчук, співавторка сценарію фільму:

В’ячеслав Довженко у ролі Хвильового

– Коли ми з режисером Тарасом Томенком почали працювати над сценарієм, то розуміли, що історія будинку «Слово» – це не лише про минуле, а й майбутнє. То був 2013 рік. Під час Революцій Гідності ми зранку працювали над сценарієм, а потім йшли на Майдан боротися за наші права. Ми робили фільм під час війни та поміж волонтерськими поїздками. Писали сценарій і ростили кожен по сину, розуміючи, що це фільм і для наших дітей. Історія, з якою ми жили стільки років, тепер стає і вашою, історією наших глядачів. Поживіть із нею. Передайте наступним поколінням, що ми переможемо, і в цієї перемоги є особливий український рецепт. Ось про це наше кіно.

Світова прем’єра художнього фільму «Будинок “Слово”. Нескінчений роман» відбулась на 37-му Варшавському кінофестивалі 2021 року в рамках міжнародної конкурсної програми. Фільм був також представлений на міжнародних фестивалях: FilmFestival Cottbus (Німеччина), Galway Film Fleadh (Ireland), The I Will Tell International Film Festival (USA), Prishtina International Film Festival (PriFest) та Kyiv International Film Festival Molodist.

Сторінка фільму у Facebook: https://www.facebook.com/BudyinokSlovo

Сторінка фільму в Instagram: https://www.instagram.com/budynok.slovo

За матеріалами пресрелізу