Oliinyk 3

На початку січня цього року у Чізлхерсті (Англія), відбулася одна з найзахопливіших музичних подій – вечір «Експериментів із музичної драматургії», який презентував Ярослав Олійник, український композитор і піаніст-віртуоз за участі мультиінструменталіста Алекса Смирнова

Цей неймовірний захід відбувся на концертному майданчику «Старий Київ» у Бромлі, зібравши чималу глядацьку аудиторію й одразу став чимось більшим за музичну подію – як для британців, так і українських гостей вечора. Розповідаючи про свої нещодавні експерименти у світі музичної драматургії, Ярослав Олійник наголошував на пошуку нових способів самовираження, необхідності долати жанрові кордони, поєднувати різноманітні музичні стилі та виходити за межі суто музичного виконавства.

Захід складався з двох частин, представлених композиціями, що демонструють новаторський підхід Ярослава Олійника до створення музичних сюжетів. Основний акцент було зроблено на авторських роботах, де кожна композиція – окрема музична історія, створена в незмінно оригінальній манері композитора з яскраво вираженою структурою – від експозиції до розв’язки.

Серед презентованих композицій були твори в жанрі New age, такі як «On the Verge», «Butterflies» і «Yin and Yang», що представляють ранішу творчість композитора. Вони поєднували класичні та симфо-рокові елементи, створюючи унікальний звуковий ефект. Ці композиції являли собою приклад того, як традиційні гармонії можуть бути трансформовані у сучасне звучання.

Нові ж опуси, як, наприклад, «Transience», «Two Swans», «Precipice», продемонстрували рух композитора-новатора в напрямку експериментальної музики. Зокрема, це стосується композиції «Mirage», де елементи електроніки та ambient привнесли новий колорит у звучання твору. Ці експерименти підкреслили відкритість Ярослава Олійника до інновацій і бажання досліджувати досі незнані музичні горизонти.

Майстерність мультиінструменталіста Алекса Смирнова збагатила концертне виконання творів, додавши музичній палітрі композитора складних звукових фактур і нових звукових вимірів.

Візуальні ефекти, створені Ярославом, доповнили музичні сюжети й стали важливою частиною шоу. Вони дозволили відвідувачам концерту не тільки чути, а й бачити музику, привносячи в кожну композицію відчуття глибини, реалістичності та масштабності. Ці візуалізації посилювали емоційний відгук і глибоке занурення слухача у вражаючий, атмосферний і захопливий звуковий світ композитора.

Загалом концерт Ярослава Олійника став яскравим свідченням трансформаційної сили музики, що здатна поєднувати різні форми мистецтва й відкривати перспективи для всіх учасників шоу. Ця подія також надала можливість продемонструвати талант Ярослава Олійника як автора емоційно резонансної музики, що торкається сердець слухачів різного штибу – представників відмінних культур, мов, інакшого досвіду.

Не дивно, що на концерті панувала унікальна та незабутня атмосфера автентичності, глибокого занурення і єднання для всіх присутніх.

Владислав ДЕМ’ЯНОВ, Велика Британія