verbytskyi

28 квітня команда Органного залу та формації Ukrainian Live готує премʼєру нового оркестрування музики Михайла Вербицького до пʼєси Івана Гушалевича «Підгіряни»

У свій час, а саме з 1863 року і до кінця XIX століття цей твір був справжнім хітом, а мелодрама Гушалевича ставилася десятки разів у різних містах Наддніпрянщини, Польщі, Литви та інших сусідніх країнах.

«Вербицький. “Підгіряни”» – це цілий історичний проєкт Львівського органного залу, який повертає до життя музику найуспішнішої пʼєси з музикою Михайла Вербицького. Ідея належить команді Львівського органного залу, яка спільно з музичною організацією Collegium Musicum уже не перший рік провадять стратегію Ukrainian Live. Її мета – поширення української класичної музики.

Робота з творчістю Михайла Вербицького, який, окрім усього, є автором музики Національного Гімну України, була запланована давно. «Важливо відновити та зберегти цей твір, передати для наступних поколінь, оскільки він є свідченням краси й багатства української культури. Крім того, через нього можна показати, що українська музика цікава та актуальна в сучасному світі», – каже директор Органного залу Іван Остапович.

Оркеструванням і редакцією «Підгірян» займався молодий харківський композитор Володимир Богатирьов, який раніше вже співпрацював із Львівським органним залом у ролі куратора в спільному з Харківською консерваторією проєкті «Музика молодих харківських композиторів». Оркестрова версія «Підгірян» підкреслює традиції української музики, даруючи слухачам можливість насолодитися витонченими мелодіями та унікальним тембрами.

Виконавцями цього музичного вечора і фактично творцями історії стануть музиканти Луганського симфонічного оркестру та чоловічого хору «Гомін» під дириґуванням Івана Остаповича.

«Наша команда зібрала всі можливі існуючі джерела, аналізувала їх і використовувала свій музичний досвід, щоби здійснити повну реконструкцію твору. Ми намагаємося зробити все можливе, щоб повернути ці втрачені шедеври української музики до життя», – коментує співдиректор Органного залу та куратор цього проєкту Тарас Демко.

У разі оголошення повітряної тривоги концерт буде перервано, а гостям запропоновано перейти в безпечне місце.

За інформацією пресрелізу