lviv-org-zal

На жовтень у Львівському органному залі заплановано 42 події, серед яких – урочистий концерт до 80-річчя Луганської філармонії, відкриття виставки «Маріуполь. 86 #наживо», виконання віднайдених в архівах творів українських композиторів, нові програми хору «Гомін» і старт ХІІІ Львівського міжнародного органного фестивалю

Місяць розпочне «Ювілейний симфонічний концерт. 80 років Луганській філармонії», який пройде 1 жовтня о 17:00. Від початку повномасштабного вторгнення оркестр Луганської філармонії був релокований до Львова. У концерті, котрий символічно припав на День захисників і захисниць України, прозвучать шедеври європейської класики. Дириґент – Іван Остапович.

4 жовтня о 17:00 в Галереї органного залу відбудеться відкриття виставки «Маріуполь. 86 #наживо». Вона розповідає про те, як світ спостерігав через соціальні мережі за подіями під час блокади Маріуполя, що тривала 86 днів. Виставка представлена 36 фотополотнами за чотирма темами: Азовсталь, місто, діти, захисники. Організатори: Маріупольська міська рада, проєкт «ЯМаріуполь. Культура», ККП m.EHUB, Львівський органний зал.

6 жовтня запрошуємо на концерт-реконструкцію «Воробкевич. Опера “Ольга”». У виконанні симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії та солістів, під орудою Івана Остаповича звучатиме музика, яка чекала на виконання понад півтора століття. Розповідь дириґента під час концерту допоможе більше зрозуміти про той період і його вагу для майбутнього всієї України.

Відкривати нові сторінки української музики продовжимо на концерті 14 жовтня «Симфонічний вечір в Органному залі», де лунатиме музика до історичного балету «Євпраксія» Олександра Канерштейна, а також новий твір Івана Остаповича «Дерево снів».

21 жовтня відбудеться Історичний концерт «Вербицький. “Підгіряни”». легендарний твір Михайла Вербицького звучатиме у виконанні Луганського симфонічного оркестру, львівських солістів і хору «Гомін» під керівництвом Івана Остаповича.

Ці концерти проходитимуть у рамках проєкту з популяризації української класики Ukrainian Live та серії Історичних концертів у Львівському органному залі.

«Хор“Гомін”» дивуватиме новими програмами. 10 й 31 жовтня презентуватиметься легкий і красивий хоровий концерт. У ньому твори відомих класиків звучатимуть поряд з хоровою музикою третього тисячоліття. Дириґуватимуть: 10 жовтня Максим Шпинда, 31-го – Вікторія Антошевська.

Ще однією новинкою від хору стане виконання 17 та 29 жовтня програми «Емоційна подорож українською музикою: “Таємниці світу та фольклору”» під батутою Вадима Яценка. Саме з нею хор виступить на гастролях у Швеції.

Чекатиме на львівʼян у жовтні багато запрошених органістів. Зокрема 7 жовтня «Шедеври світової органної класики» гратиме Катерина Гажо з Ужгорода, 13 жовтня відбудеться концерт «Музика Європи», де виступатиме головний органіст Луцького кафедрального собору та викладач Петро Сухоцький разом з ученицями Ольгою Танською, Анастасією Сахарук, Анжелікою Очкуренко та Іриною Назарук.

А вже 19 жовтня розпочнеться ХІІІ Львівський міжнародний органний фестиваль, який цьогоріч триватиме до 10 листопада. Відкриватиме його концерт «Вечір тихої романтики» від німецького органіста Якобуса Ґладзіви та співачки українського походження Роксоляни Хранюк.

25 жовтня програму «Музика світла» презентує органістка Надія Величко.

27 і 28 жовтня в Органному – «Польський віртуоз Міхал Шостак». Два сольних концерти органіста з Варшави запамʼятаються вишуканою європейською класикою та «Органною симфонією на українські теми» – імпровізацією, створеною саме для цієї події.

До Дня народження Ференца Ліста соліст Органного залу Андрій Макаревич підготував дві програми. 22 жовтня у його виконанні звучатиме легендарний цикл «Трансцендентні етюди», а 28-го публіку запрошують послухати фортепіанні транскрипції Ліста.

Також в Органний зал завітає Галицький академічний хор. Концерт «Музика вільного світу» 26 жовтня втілює глибоку вдячність країнам, які надали Україні підтримку в часи війни. Програма під дириґуванням Богдана Притули об’єднує 10 творів, кожен із яких – це музичний образ конкретної країни.

Любителям особливої романтичної атмосфери Органний зал рекомендує відвідати події при свічках: 1.10. 21:00. Вальси Шопена (Андрій Макаревич – фортепіано); 5.10. 21:00. Бах при свічках (Олена Мацелюх – орган); 18.10. 21:00. Романтична музика (Адріан Боднар – скрипка, Михайло Сосновський – флейта, Світлана Позднишева – орган); 25.10. 21:00. Старовинна органна музика (Світлана Позднишева – орган).
Ще особливі програми у жовтні: 4.10. 19:00. Чотири роялі (Андрій Макаревич, Світлана Позднишева, Ольга Стрілецька, Меланія Макаревич – фортепіано); 7.10. 14:00. Екскурсія Органним залом (Вікторія Антошевська – музикознавиця, Світлана Позднишева – органістка, Тарас Демко – співдиректор Органного залу, культурний менеджер); 24.10. 19:00. «Пер Ґюнт». Симфонічний концерт (Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії, Іван Остапович – дириґент); 29.10. 17:00. Музика Скандинавії (Надія Величко – орган).

У разі оголошення повітряної тривоги концерт буде перервано, а гостям запропоновано перейти в безпечне місце.

За інформацією пресрелізу