9 лютого в Домі МК в рамках проекту MK Classics (арт-директор – Тетяна Калініченко) відбудеться сольний концерт Золтана Алмаші (віолончель) під вельми промовистою назвою «Той, хто співає у підвалі».
Підвал у сучасному музичному світі – це не стільки місце, скільки ситуація, спровокована структурованістю і форматованістю звукового простору на стилі, смаки, уподобання. Як наслідок, маємо так званий академічний андеграунд, музику, що не вписується у концепції численних фестивалів і форумів музичного мистецтва. Вочевидь цей підвал величезний, масив музики, що зберігається у ньому значно перевищує, той, що знаходиться так би мовити «на поверхні». Та все ж і він має право бути озвученим.
«Зробити цей концерт мене заставив відчай, – розповідає Золтан Алмаші. – Я не можу зрозуміти, що твориться у нашому світі. Я не можу зрозуміти, що твориться з мистецтвом у світі. Я не можу зрозуміти, що твориться з мистецтвом, зокрема, з музичним мистецтвом, у нашій країні.
З одного боку, є багато комерційних проектів, “популярна класична музика для невибагливого слухача” . З другого боку, є ряд фестивалів і концертів, де пропагується кон’юнктурна, “мейнстрімна” сучасна музика. Головне – реклама!
Між тим, є багато музики, яка не вписується ні в які стандарти, на яку неможливо наклеїти бірку і розкласти по полицям, щоб вигідно “продати”. Ця музика існує, розвивається, але ніхто її не бачить і не чує. Вона існує у символічному “підвалі” . Мій концерт – це спів некон’юнктурного музиканта у підвалі, це крик у пустелі… Відчайдушна спроба донести інформацію, яку ніхто не бачить, не чує. Це інша музика».
Ця «інша музика» дуже різна: авангардна, романтична, із присмаком популярної і, що найважливіше, ще не озвучена. Програму концерту за власним визнанням Золтан Алмаші скомпонував за «анархічним» у стильовому відношенні принципом. До неї увійшли:
Марцель Хижиньскі (Польща) – ForMS,
Олександр Маноцков (Росія) – Серенада,
Борис Скальський (США) – Дві прелюдії,
Олександр Маноцков – Progression 1,
Дмитро Киценко (Україна-Канада) – Арія,
Леонід Грабовський (Україна-США) – Глас 1,
Олексій Войтенко (Україна) – «Музика Еріха Занна»,
Фірудін Аллахверді (Азербайджан) – «Тоньюкук»,
Вартість квитків – 100 грн (студенти і пенсіонери мають 50-відсоткову знижку).
Бронювання місць за телефоном – 044 594 10 63.
За інформацією прес-анонсу