Ангклунг у Києві

73
Share Button

04У Великому залі Національної музичної академії України імені Петра Чайковського відбувся концерт «Ангклунг» у виконанні ансамблю з Індонезії «Саунг Ангклунг Уджо».

Вечір, що пройшов за сприяння Посольства Індонезії в Україні, був присвячений 70-й річниці проголошення незалежності цієї великої країни. Ставлення офіційної Індонезії до України підкреслено шанобливе. Як сказала перед виступом ансамблю Надзвичайний і Повноважний Посол Індонезії в Україні пані Нінік Кун Нар’яті, Індонезія дуже поважає нашу державу, оскільки УРСР, як співзасновник ООН, першою в світі визнала незалежність Індонезії у далекому 1945 році. У свою чергу нині Індонезія беззаперечно підтримує суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.

Концерт ансамблю «Саунг Ангклунг Уджо» відбувся в рамках світового турне колективу, до Києва індонезійські виконавці приїхали одразу після концерту у Парижі.

Ангклунг – традиційний індонезійський ударний інструмент. Він складається з кількох порожнистих бамбукових трубок, підвішених на рамі. Ангклунг є невід’ємною частиною урочистих процесій, його звучання використовується для супроводу танців, а в сучасному житті – для виконання оригінальних композицій.

Власне поліфункціональність цього інструменту могли оцінити відвідувачі концерту. Поруч із народними танцями й піснями різних етнічних груп, що складають єдиний індонезійський народ, прозвучали композиції західноєвропейських і американських авторів. Музиканти озвучили аранжування творів Йоганна Штрауса, Луї Армстронга, Майкла Джексона та інших популярних західних виконавців.

Також відбувся інтерактивний майстер-клас навчання гри на ангклунгу: перед початком концерту кожен із глядачів отримав сувенірно-подарунковий інструмент із бамбуку. Розвага-навчання об’єднало ансамбль «Саунг Ангклунг Уджо» та весь зал в єдиний величезний оркестр! А виконання солісткою «Саунг Ангклунг Уджо» разом із українськими музикантами української народної пісні «Маруся, раз, два, три», підхопленої залом, перетворило захід на концерт індонезійсько-української дружби.

 

Георгій ЛУК’ЯНЧУК

Share Button