Kyiv Contemporary Music Days

71
Share Button

З 11 до 20 грудня у Києві, 16 та 21 грудня у Львові пройде фестиваль сучасної музики Kyiv Contemporary Music Days. Проект має на меті популяризацію нової академічної музики – як тієї, що вже стала світовою класикою, так і музики сучасних європейських та українських композиторів

Різноформатність акцій (9 концертів, 2 майстер-класи, 5 лекцій), концептуальність програм, вагомість міжнародної складової (з 16 подій – 13 за складом учасників на 100% міжнародні) – все це надає фестивалю унікальності на українському музичному просторі і є свідченням його створення за зразком європейських музичних форумів.

junia-makino1
Джунія Макіно
saprykin_a1
Альберт Саприкін

Ідея фестивалю належить учасникам Kroiser Ensemble, у складі якого: Джунія Макіно, скрипка (Японія-Німеччина), Альберт Саприкін, фортепіано (Україна) – директори фестивалю, Францішко Мораіш Франко, гітара (Португалія), Дарко Хорватіч, кларнет (Сербія-Австрія). Музиканти познайомилися під час навчання у Граці (Австрія), де разом мешкали у культурному центрі Kroisegg неподалік струмка Krois (звідси назва ансамблю). У квітні 2015 року виникла ідея проекту Call for Scores, що переросла у фестиваль. Call for Scores адресовано сучасним композиторам, яким було запропоновано написати твір спеціально для ансамблю та концерту в Києві. Надійшли 43 партитури від композиторів з Великобританії, Іспанії, Молдови, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Португалії, Росії, Словакії, США та України. Обрані ансамблем твори (більшість з них – прем’єри) буде представлено увазі українського слухача у присутності авторів на одному з концертів фестивалю. Серед них – твори п’яти композиторів, що візьмуть участь у фестивалі у якості лекторів та/або виконавців власних творів: Міхаель Келль (Німеччина), Жаймі Рейс (Португалія), Сергій Нєвський (Росія–Німеччина),  Агустін Кастілла-Авіла (Іспанія–Австрія), Томаш Скверес (Польща–Австрія).

Крім Kroiser Ensemble, у фестивалі візьмуть участь такі українські колективи, як ансамбль Sed Contra та камерний оркестр Armonia Ludus Orchestra, а також диригенти Михеїл Менабде (Грузія–Україна) та Араш Яздані (Іран–Естонія), піаніст Антоній Баришевський (Україна).

Фестиваль розпочнеться 11 грудня концертом солістів Kroiser Ensemble (Австрія) та оркестру Armonia Ludus під керівництвом диригента Національної Філармонії України Михеїла Менабде (Грузія-Україна) у «Мистецькому арсеналі».

Локації проекту у Києві:

  • Національний  культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» (Лаврська, 10-12),
  • Goethe-Institut у Києві (Волоська, 12/4),
  • Дім освіти і культури «Майстер Клас» (Лаврська, 16)
  • Шоколадний будинок (Шовковична, 17/2)
  • Мала зала Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського (Архітектора В. Городецького, 1-3/11),
  • Концертна зала Національної спілки композиторів України (вул. Пушкінська, 32)
  • Арт-кав’ярня «Хармс» (Володимирська, 45 А);

у Львові:

  • Львівська Національна філармонія (Чайковського, 7),
  • Центр «Слово і голос» (вул. Городоцька, 38).

Детальна інформація та програми – http://www.kecmp.eu/

За матеріалами прес-релізу

Share Button