Аніко Долідзе: «Dear Ella»

36
Share Button

19 листопада в Caribbean Club Аніко Долідзе презентує нову програму «Dear Ella. Tribute to Ella Fitzgerald».

В історії джазу важко знайти більш знакову співачку, ніж Елла Фіцджеральд. Володарка неймовірного, у три октави, мецо-сопрано, яким захоплювались найвідоміші оперні співаки, майстер скета і вокальної імпровізації. Її талант був визнаний численними перемогами і нагородами, серед яких 13 (!) премій «Греммі», звання лауреата Національної медалі мистецтв (США, 1987), Президентської медалі свободи (США, 1992), кавалер Ордена Мистецтв і літератури (Франція, 1990) та багато інших. За 50 років розгортання своєї вокальної кар’єри, Елла Фіцджеральд записала близько 90 альбомів – сольних і у співпраці з іншими джазовими музикантами. За честь музикувати з нею вважали Дюк Еллінгтон, Луї Армстронг, Куінсі Джонс, Каунт Бейсі, Джо Пасс, Оскар Пітерсон, а талант високо оцінювали композитори Коул Портер, Ірвінг Берлін, Антоніо Карлос Жобім, поети Айра Гершвін та Джонні Мерсер. Лише за життя співачки було продано більше 40 мільйонів платівок з її записами.

Колись Елла Фіцджеральд була новатором. Нині її вокальні прийоми і джазові стандарти стали класикою, яку вивчають, аналізують, виконують.Aniko

Своє бачення творчості видатної американської співачки має відома в Україні джазова вокалістка Аніко Долідзе. Бажання присвятити постаті Елли Фіцджеральд цілу програми Аніко мала давно. Нині ця мрія справджується.

Тож уже цього четверга меломани зможуть насолодитися піснями Елли Фіцджеральд і оригінальними аранжуваннями творів Каунта Бейсі і Дюка Еллінгтона, що були написані на початках їх творчої кар’єри. До програми концерту увійшли як хіти джазу, так і маловідомі пісні з репертуару надзвичайної Елли Фіцджеральд, які разом із Аніко Долідзе озвучить чернігівський біг-бенд «Land Forces Jazz Orchestra».

Початок концерту о 20:00.

За інформацією прес-релізу

Share Button