Нове життя поезій Василя Куйбіди

124
Share Button

В осінньому марафоні мистецьких заходів Києва урочиста презентація пісенного альбому знаного поета Василя Куйбіди виокремилася особливо зворушливою, ліричною атмосферою, що панувала в залі столичного Будинку письменників: тут лунали чудові мелодії пісень із його нового диска з промовистою назвою «Нею живу»

Лауреат премій імені Івана Огієнка, французької премії «Золота друкарська машинка» та багатьох інших, Василь Куйбіда є автором 11-ти поетичних збірок, причому немало його віршів було у різні часи покладено на музику. Втім завершений мистецький продукт у вигляді альбому з 12-ти пісень автор вирішив представити широкій аудиторії уперше.

Сам поет зізнався, що пише пісні давно, і до цього альбому увійшли пісні різного змісту та настроїв: тут присутні й спогади про найріднішу у світі людину – маму, про роки дитинства, кохання, про Батьківщину, роздуми про вічні цінності нашого життя, тобто про все, чим живе людина, що зігріває її душу й тішить серце. дає силу й наснагу всім діянням, робить їх умотивованими і значущими.

Керівником проекту, продюсером і виконавцем пісень став відомий співак, соліст Національного будинку органної та камерної музики України, лауреат міжнародних конкурсів, магістр державного управління Сергій Котко. Він розповів, що їхнє знайомство з Василем Куйбідою відбулося близько півтора роки тому, безпосередньо у його кабінеті – президента Національної академії управління при Президентові України, де, власне, нещодавній випускник цього закладу вперше дізнався про творчу вдачу поета.

«Під час спілкування я одразу відчув нашу спільну з Василем Степановичем мистецьку “тональність”, притаманну творчим особистостям. Він запропонував мені виконати кілька пісень на його вірші, – розповів співак. – Звичайно, я радо дав згоду, однак висунув зустрічну пропозицію – створити альбом пісень на його тексти, об’єднаних однією ідеєю. Так, упродовж майже півтора року тривала робота над створенням концепції диску. Разом із Василем Степановичем ми відбирали пісні з-поміж тих, що вже написані, а також тексти, які ще мали бути покладені на музику. Таким чином народилися абсолютно нові пісні для цього альбому “Чим я завинив” і “Оксамитні переливи”, автором яких став відомий композитор Олександр Злотник. Упродовж тривалого підготовчого періоду мені випало ознайомитися практично з усім поетичним доробком Василя Степановича. Його вірші захопили мене силою емоційного впливу, нешаблонними образами, зачарували свіжістю почуттів. Щиро зізнаюся, що я так глибоко пропустив його поезії через своє серце, як це, мабуть, не вдавалося зробити комусь іншому».

Головний сенс цього проекту – це приношення альбому «Нею живу» українським воїнам-захисникам, аби вони зміцнювали свій бойовий дух на передовій. Кожен воїн віднайде в цих піснях щось особливо близьке для нього, отримає емоції, які живитимуть його душу. «Захочеться солдату на передовій згадати свою домівку, рідних, налаштуватися на мирні спогади – все це є в піснях нашого диска, полинути спогадами до рідної дитини – і ось пісня “Синові”, адже в короткі миттєвості затишшя на передовій думки воїна звичайно линуть до рідної оселі, сім’ї. А ритмічна та енергійна пісня “Осідлайте прудкого коня” взагалі підбадьорить навіть виснаженого бійця та наповнить його вітальною силою, – зазначив Сергій Котко. – Крім того, наш альбом просуває ідею відродження жанру української патріотичної пісні, що своєю генезою сягає глибинних джерел українського історичного й козацького фольклору».

Над альбомом працював цілий колектив митців, композиторів, виконавців, аранжувальників, звукорежисерів. Частину пісень заспівала солістка Національної філармонії України Каріна Кондрашевська. Багата темброва палітра Ансамблю народних інструментів «Рідні наспіви» Національної філармонії України під керівництвом Юрія Карнауха, у супроводі якого звучать пісні у виконанні Сергія Котка й Каріни Кондрашевської, якнайкраще узгоджуються із яскравим національним духом пісень, представлених на диску. Фінальним номером альбому став чудовий дует Сергія та Каріни, який, власне, поставив знак оклику на самій ідеї проекту, винесеній у назву диску: «Нею живу».

Під кінець презентації велику партію дисків Василь Куйбіда урочисто передав представникам Національної гвардії, які пообіцяли доставити їх просто на Схід, для наших героїв.

Зоряна КРАСКО

Share Button