ukradene-schastya-lviv

Вже цієї неділі, 26 травня, глядачам Львівської національної опери пропонують стати свідками історичної події. Одна з найвідоміших українських опер – «Украдене щастя» Юлія Мейтуса – вперше прозвучить під орудою Кері-Лінн Вілсон – канадської диригентки українського походження. Початок о 17:00

У театрі зазначають: написана на замовлення Львівської національної опери, від дня прем’єри у 1960 році вистава «Украдене щастя» стала одним із найвиконуваніших оперних зразків ХХ століття і досі має неабияку популярність серед публіки. Тож в історії театру опера є знаковою – вже понад 60 років становить невід’ємну частину репертуару.

«Украдене щастя» – неповторний зразок лірико-психологічної драми. Лібрето Максима Рильського за однойменною п’єсою Івана Франка. Як першоджерело відомий твір Франка був обраний не випадково, адже ім’я українського поета на той час увінчувало назву Львівського академічного театру опери та балету. В «Украденому щасті» змальовано плутанину доль і трагедію почуттів у любовному трикутнику – Анни, Миколи та Михайла. Вона цілком співзвучна мелодіям гуцульського фольклору з їхніми гострими ритмами та дисонансами, які композитор повсякчас використовує.

26 травня опера Юлія Мейтуса вперше в історії прозвучить під керівництвом іноземної диригентки Кері-Лінн Вілсон. Саме під її орудою у 2022 та 2023 роках відбувся світовий тур «Ukrainian Freedom Orchestra» / «Українського оркестру свободи», коли українські музиканти виступили у найбільших містах Європи та Америки.

У Львівській національній опері це вже буде третя подія під очільництвом Кері-Лінн Вілсон. Зокрема, у лютому 2023-го маестро диригувала концертом-присвятою першій річниці повномасштабного російського вторгнення – «Пам’яті нескорених», у рамках якого прозвучали Реквієм Джузеппе Верді та «Буча. Lacrimosa» Вікторії Польової. У грудні того ж року Кері-Лінн разом із солістами, хором та оркестром Львівської національної опери виконали Дев’яту симфонію Людвіга ван Бетховена й симфонічну композицію «Nova. Присвята мужності України» сучасної української композиторки Вікторії Польової.

За інформацією пресрелізу