afisha

Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові запрошує на виставку «Ще раз Баттерфляй» про історію постановки опери Джакомо Пуччині «Мадам Баттерфляй» і роль української примадонни Соломії Крушельницької у тріумфі цього твору на світових сценах

Відкриття виставки відбудеться 24 травня о 16:00 (вулиця Соломії Крушельницької, 23), у рамках якого пройде кураторська екскурсія наукового співробітника музею Івана Дудича та концерт за участі солістки Львівської національної опери – народної артистки України Любові Качали та концертмейстерки Мар’яни Самотос. Вхід вільний.

Уже понад 120 років оперу Пуччині «Мадам Баттерфляй» виконують на найкращих сценах різних континентів: історія трагічного кохання молодої японки до американського офіцера й сьогодні підкорює мільйони сердець шанувальників музичного мистецтва. Втім усесвітньому тріумфу цієї опери передував провал: у міланському театрі Ла Скала прем’єру «Мадам Баттерфляй» освистали і твір Джакомо Пуччині зазнав цілковитого фіаско.

Врятувати не тільки кар’єру композитора, а і його викохане творіння, вдалося українській оперній співачці Соломії Крушельницькій. Вона виконала нову редакцію опери на сцені театру Брешії в Італії 28 травня 1904 року – 120 років тому. І це сенсаційне виконання назавжди вписало ім’я Крушельницької в історію оперного мистецтва.

Матеріали виставки «Ще раз Баттерфляй» – із фондової збірки Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької та приватних колекцій. Глядачі матимуть змогу переглянути: факсиміле з архівів світу, що дозволять зануритися в географію постановок опери та «зіркового» складу виконавців; світлини з Соломією Крушельницькою у ролі Чіо-Чіо сан; її костюм-реконструкція авторства Юлії Піґель (Рута Вітер); театральні ескізи костюмів і сценографії, яка збереглася на унікальних поштових листівках архіву Ricordi (Мілан, Італія); оригінальні японські гравюри Утаґави Кунісади, Кунічики Тойохари та Тіканобу Тойохари із зображенням Японії кінця ХІХ – початку ХХ століть.

В експозиції будуть представлені також полотна сучасних авторів Олени Звір, Лесі Рось, Сергія Гая, Наталки Заставної, Анни Атоян, Ніни Резніченко, Наталії Бартків, Ксенії Лозинської, Лесі Квик, Ігоря Щурова, Марії Хом’як, Івана Дудича. Митці черпали натхнення з опери Джакомо Пуччині «Мадам Баттерфляй». А відомий меценат і колекціонер Юрій Юров – шанувальник опери й таланту Соломії Крушельницької, надав для експозиції твори Панаса Титенка та Ірини Проценко. Саме картини з цього зібрання вносять особливий акцент на історії становлення успіху опери Джакомо Пуччині «Мадам Баттерфляй» і виняткову роль у ній Соломії Крушельницької.

Куратори виставки – Іван Дудич, науковий співробітник музею та Ірина Криворучка, головна зберігачка фондів. Упродовж червня – 6, 9, 16 та 23-го – у музеї відбудуться лекції і перегляди фільму-опери, присвячені ювілею «Мадам Баттерфляй».

За інформацією пресрелізу