tnmk-dyvys-kudy-ydesh

Український хіп-хоп гурт ТНМК днями презентував пісню «Дивись, куди ідеш» та анімаційний кліп на неї

Фагот і Фоззі заспівали про небезпеку вибухових пристроїв та правила поводження з ними. Проєкт ініціювали у Фонді «Східна Європа» за підтримки ДСНС України.

Ритмічна, легка, стильна, а, головне, – змістовна й повчальна пісня написана музикантами базово для дітей, щоб у грайливому і розважальному форматі розповісти маленьким українцям про життєво важливі речі та правила. У процесі створення відео й треку посил змінився, став адаптованим для всіх вікових категорій.

«Дивись, куди ідеш!» – гасло для всіх українців на деокупованих від російської навали територіях і у відносно безпечних регіонах країни. Міни, розтяжки, гранати, нерозірвані снаряди й інші вибухові пристрої несуть смертельну загрозу. Саме Україна сьогодні є найбільшим мінним полем планети.

У ДСНС коментують: «Однією з основних проблем зараз є забруднення території нашої держави вибухонебезпечними предметами, адже від першого дня війни окупаційні російські війська засівають наші міста й села тисячами тонн смертоносного заліза. 174 тисячі квадратних кілометрів, а це 30% від загальної площі держави потенційно забруднені та потребують розмінування. Пріоритетом для ДСНС, окрім розмінування, є доведення правил безпечної поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних предметів».

Базово українці можуть дізнатися про мінну небезпеку з новин чи інших інформаційних матеріалів, але нагадувати про обережність потрібно щодня. Чим частіше українці повторюватимуть правила мінної безпеки, – хоч і у форматі пісні, – то краще.

Яскравим доповненням до музичного треку «Дивись, куди ідеш» став кліп у стилі аніме. Виразні персонажі, яскраві ефекти, зрозумілі символи та сенси – це справжній анімаційний фільм, створений талановитим українським ілюстратором і коміксистом Олександром Корешковим.

Текст пісні Фоззі (Олександра Сидоренка) – це завжди влучні фрази, які потрапляють у голови й серця слухачів і читачів (Фоззі є автором багатьох книжок). Так і цього разу: текст зрозумілий усім, актуальність проблематики мінної безпеки підкреслена чітко.
Музику створив Фагот (Олег Михайлюта), який є автором і саундпродюсером переважної більшості треків гурту ТНМК.

Прем’єра пісні та кліпу «Дивись, куди ідеш» відбулась 13 січня під час презентації у київському інноваційному парку UNIT City. За пару днів від прем’єри кліп подивились уже 500 000 людей. Наразі анімаційний блокбастер про міни і гранати шириться соцмережами. Проєкт підтримали як українські зірки сцени й телебачення, так і суперзірка ДСНС – пес Патрон.

Ми впевнені, що про мінну безпеку мають знати всі українці – від малого до великого.
Пісня та відеокліп створені ТНМК за підтримки Фонду «Східна Європа» у співпраці з ДСНС України в межах програми «Дивись під ноги!», що фінансується DanChurchAid, та програми «Спільнодія» – за фінансування Європейського Союзу.

Посилання на відеокліп: https://youtu.be/cE8X18AEwDs

Послухати пісню на стрімінгах: https://fanlink.to/tnmk_dyvys

За інформацією пресрелізу