Василь Барвінський: крок до відродження

257
Share Button

19 січня у Львові відбудеться презентація компакт-диску із записами творів Василя Барвінського.

Видатному українському композитору ХХ століття, талановитому педагогу, виконавцю, вченому, активному громадському діячеві Василю Барвінському судилася трагічна доля. 1948 року за сфальсифікованою тоталітарним радянським режимом справою його було репресовано, рукописи – спалено. Десять років митець провів у таборах Мордовії.

Після повернення із заслання і до своєї смерті у 1963 році композитор відновлював по пам’яті твори, рукописи яких було знищено під час арешту.

Завдяки зусиллям колег і друзів 21 березня 1964 року Василя Барвінського офіційно реабілітували. Але на жаль, це не мало позитивних наслідків для спадщини митця. Упродовж наступних років існування радянської системи ім’я Василя Барвінського табуювалося, його доробок – композиторський і науковий – вилучався з музичного процесу, твори – не виконувались.

Лише із здобуттям Україною незалежності ім’я Василя Барвінського і його мистецький спадок повертається із забуття. Один із невеликих кроків на цьому шляху – анонсована подія.

На компакт-диску під назвою «Що то за предиво» записано 12 композицій – колядки і щедрівки в аранжуванні майстра. Озвучив і записав твори хор храму Пресвятої Євхаристії у Львові (УГКЦ) «Soli Deo» (художній керівник і диригент – Анастасія Арбузова).

Захід розпочнеться о 19:00 в Арт-кав’ярні «Квартира 35» (вул. Вірменська, 35).

За інформацією прес-релізу.

Share Button