pyazzolla

11 березня музичний світ відзначив 100-річний ювілей Короля танго – культового аргентинського композитора Астора П’яццоли

П’ятдесят років життя Великий Астор, як нині називають П’яццоллу на батьківщині, присвятив ідеї великого перетворення танго. Його зусиллями цей пристрасний аргентинський танець не лише збагатився прийомами класичної поліфонії, джазовими гармоніями, а й зміг зрештою вирватися за межі танцювальних залів, зазвучати з аристократичних філармонійних сцен. Саме завдяки П’яццоллі весь світ без пам’яті закохався у новий стиль серйозної музики – tango nuevo.

Із цієї нагоди Національна концертна агенція UKR Artists презентувала проєкт «Король танго. Астор П’яццолла» – трилогію імпрез, які вже відбулися 11 березня – у великій залі Харківської філармонії, 14 березня – у Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика, і 28 березня презентуватиметься в Києві – у Великому залі імені Героя України Василя Сліпака Національної музичної академії України (консерваторії) імені Петра Чайковського.

У програмі – найвишуканіші твори П’яццолли: «Пори року в Буенос-Айресі» для скрипки з оркестром, Концерт для бандонеона з оркестром Aconcagua та інші улюблені хіти.

Солістами будуть скрипаль-віртуоз зі Львова Марко Комонько та неперевершений виконавець із Києва Ігор Саєнко, який гратиме на бандонеоні – інструменті Короля танго.

Також участь у проєкті беруть найкращі музичні колективи Харкова, Львова і Києва – симфонічний оркестр Харківської філармонії (диригент – Юрій Янко), симфонічний оркестр Львівської філармонії (диригент – Володимир Сивохіп) і Національний камерний ансамбль «Київські солісти» під орудою Ігоря Пучкова.

Музика Астора П’яццолли – це завжди унікальне поєднання драматичного, пристрасного танго і «високого» музичного стилю. У виконанні справжніх віртуозів його твори справляють просто незабутнє враження.

Ольга СТЕЛЬМАШЕВСЬКА