«Божичі»: співи для душі

802

7 квітня ансамбль української автентичної музики «Божичі» запрошує на постовий концерт до Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара».

Гурт «Божичі» – вже добре знаний в Україні колектив науковців, виконавців, організаторів й учасників численних мистецьких проектів, котрі несуть у світ Божественні одкровення, закладені у народних творах. Вивчення і відтворення вже нині вмираючої старовинної пісенної і танцювально-інструментальної традиції України – мета діяльності учасників ансамблю.

Цього разу «Божичі» пропонують маловідомий широкому загалу жанр українського фольклору – псальми. Сьогодні ці народні піснеспіви релігійного змісту у селянському середовищі звучать хіба що на похоронах та поминках. Іноді їх можна почути у церкві. Але не так давно, на початку ХХ століття псальми були дуже популярним жанром, співались на «вулицях» і молодими, і старими.

У програмі прозвучать псальми, а також протяжні пісні, які були записані учасниками колективу у фольклорних експедиціях у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській та Полтавській областях.

У текстах псальмів проявлене творче народне осмислення християнського віровчення. Їх музика подібна до церковної, а мова і художні деталі відповідають сучасному для творців текстів побуту, наближені до народних пісень. Завдяки цьому біблійні образи стають зрозумілішими, ріднішими.

Псальми – не тільки душевна музика. У їхніх текстах можна знайти відповіді на життєві питання, або ж принаймні підказки, яких людина особливо потребує у час наближення Воскресіння Христового.

За інформацією прес-анонсу