basilikaSvXresta_Varsava

У Києві, Житомирі, Хмельницькому та Львові виступить польський хор Cappella Corale Varsaviana під орудою Романа Реваковича з програмою «Польська хорова музика XVI-XXI століть»

Концерти відбудуться в рамках гастрольного турне колективу у Білорусі та Україні. До Києва Cappella Corale Varsaviana прибуде, вже виступивши у Бресті та Мінську. Програма репрезентує добірку польської духовної хорової музики, яка маловідома українському слухачеві, що становить особливу цінність проекту. Охоплюючи композиторську спадщину від доби пізнього Ренесансу XVI-XVII ст. до сучасних музичних опусів ХХ-ХХІ ст., виконавці познайомлять слухача з найбільш знаковими сакральними творами a cappella різних епох і стилів.

Більш давні музичні зразки представлені творами «польського Палестрини» Вацлава з Шамотулів – першого польського композитора, який отримав широке міжнародне визнання. Це також композиції Миколая Ґомулки і Ґжеґожа Ґервази Ґорчицького, теолога й музиканта.

Другий блок складають композиції вже сучасного періоду. Першу половину ХХ ст. музично представлять твори Фелікса Нововєйського, які мають більш практичне ужиткове значення та виконувалися під час богослужінь. Релігійна музика другої половини ХХ ст. була видом супротиву репресивному комуністичному режиму, котрий намагався нищити традиції духовності. Важливо, що за винятком сталінського періоду влада Польщі не відважилася на відкриту опозицію церкві, на відміну від ситуації в інших країнах радянського блоку. Тому цей період представлений доволі багатоплановими творами Юліуша Луцюка, Юзефа Свідера, Генрика Миколая Ґурецького та Бартоша Ковальського.

Прозвучать і музичні прем’єри спеціально написаних для гастрольного турне творів українського композитора Богдана Сегіна («Sanctus») та білоруського композитора Дзмітри Либіна («Canticum Solemnis»).

Проект організовано фундацією «Pro Musica Viva» за підтримки Міністерства культури і Національної Спадщини Республіки Польща, міста Варшави, польського Товариства авторів ZAiKS та рекламно-медійної підтримки Польського інституту в Києві.

Партнерами турне є Генеральне Консульство РП у Бресті, Білоруська спілка музичних діячів / Асоціація молодих білоруських композиторів, Польський Інститут у Мінську, Національна заслужена академічна капела України ДУМКА, Житомирська обласна філармонія, Хмельницька обласна філармонія та Львівська обласна філармонія.

Концерти Cappella Corale Varsaviana в Україні:
Київ
29 червня, 19:30
Костел св. Олександра
Вхід вільний

Житомир
30 червня, 16:00
Концертний зал Житомирської обласної філармонії
Вхід за квитками

Хмельницький
1 липня, 17:00
Органний зал Хмельницької обласної філармонії
Вхід за квитками

Львів
3 липня, 19:00
Концертний зал ім. С. Людкевича Львівської обласної філармонії
Вхід за квитками

На головному зображенні – базиліка Святого Хреста у Варшаві