tnmk-vdoma

Український хіп-хоп гурт ТНМК презентує пісню «Вдома» та анімаційний кліп на неї про повернення українських біженців на батьківщину

ТНМК і фільммейкер Сашко Даниленко випускають уже третє спільне анімаційне відео – цього разу не про супергероїв або історичні постаті, а українців, які прагнуть повернутися додому.

Кліп уже доступний на YouTube за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=UAONhTRvfVM

Олександр Фоззі Сидоренко: «Ідея цього треку зʼявилася весною 2022 року, коли учасники гурту були розкидані по різних країнах і містах. Тоді я накидав перші строфи про те, як би було здорово просто знову зібратися разом. Тоді хтось був у ТРО, хтось у війську, хтось за кордоном. Далі, десь пізньої осені, нам запропонували написати проєкт для ґранту від УКФ разом із Сашком Даниленком, з яким ми раніше робили багато анімаційних відео (“Гупало Василь”, “Історія України за 5 хвилин” та інші).

Тоді вже йшлося про майбутнє повернення біженців додому. Ми грали благодійні концерти в Європі й добре розуміли, про що мова, – на власному досвіді.

Вже 2023 року ми розпочали роботу. Спершу була ідея-максимум – створити короткометражний музичний анімаційний фільм, у якому на прикладі однієї української родини показати нашу спільну мрію – повернутися та повернути своє. Розписали персонажів, підготували сценарій, але згодом зрозуміли, що зможемо вмістити все це в один кліп.

У травні ми обирали в чаті гурту варіанти приспіву. В одному з них ішлося про суто воєнну історію – людей, які знову вийдуть із-за куліс, знявши шоломи. Якраз тоді наш гітарист Ярослав Верьовкін був у Бахмуті, його яскрава реакція й підказала: слід обрати саме цей варіант: “Ми скоро будем вдома, / Вийдем з-за куліс. / Ми знімемо шоломи! / Чуєш? Вище ніс!”

Ми мусимо стати кращою версією самих себе за ту, попередню прошивку, до “повномасштабки”. Вивчити нові мови, професії, розвиватись і рости над собою, вбиваючи українським успіхом хвору російську імперію. І повернутися додому, щоби зробити нашу країну кращою».

Фільммейкер Сашко Даниленко: «Для мене “Вдома” – це насамперед історія про єдність українців. Ми, наче ця родина, де всі, хоча й дуже різні, але в скрутну годину можемо зібратись заради спільної мети.

Вторгнення росії принесло нам величезні проблеми, до вирішення яких мають долучитись усі українці. Ворог хоче, щоби ми думали, як вони – “маленькі люди, від яких нічого не залежить”.

І ми вже розуміємо, що це не так. Щодня ми бачимо реальні історії обʼєднання і креативного підходу до питань захисту, відбудови та створення нового.

Цим проєктом я хотів підкреслити що в кожного з нас є суперсила, яку можна направити на перемогу. Це – наші здібності, медійний ресурс, освіта, знання мов чи технологій, підтримка зборів, наполегливість або просто вільний час. Усьому цьому можна знайти застосування. Навіть якщо ви зараз знаходитесь далеко від України. Сподіваюся що перегляд “Вдома” подарує вам не тільки надію, але й бажання та наснагу працювати на перемогу і віру у свої сили».

Саундпродюсером пісні «Вдома» став Олег Фагот Михайлюта: «Під час благодійних гастролей Європою ми побачили десятки тисяч українців. І ці площі, повні сумних очей, забути неможливо.

Ми поставили собі за мету, окрім збору донатів на військо, ще й трохи розрадити наших людей – передати їм привіт із батьківщини, дати можливість відчути себе частиною чогось важливого, міцного. Рідного. Свого. Ми хочемо, щоби українці за кордоном знали: кожен із них – важливий. Кожен із них здатен на великі досягнення. І на кожного чекають удома».

Над проєктом працювали: музика – ТНМК; продюсування – Олег Фагот Михайлюта; текст – Олександр Фоззі Сидоренко; режисер – Сашко Даниленко; анімація – Ріта Бездітко та Анастасія Титаренко; художниця фонів – Олена Онищук; колоринг – Ярка Август; менеджмент проєкту – Святослав Румежак, Інна Калініна.

Проєкт ґрантово підтримали в Українському культурному фонді з метою висвітлення стимулу реінтеграції українців вдома.

Трек «Вдома» доступний на всіх музичних платформах: https://tnmk.fanlink.to/vdoma

За матеріалами пресрелізу