Фото_Anna Sorokolit1

Археологічну оперу композиторів Романа Григоріва та Іллі Разумейка CHORNOBYLDORF уперше покажуть у США. Прем’єра відбудеться в Нью-Йорку на PROTOTYPE Festival

8 показів пройдуть на сцені театру LA MAMA. Побачити виставу можна буде 11, 13–15, 18–21 січня 2024 року.

«Театр LA MAMA, де проходитимуть покази вистави, – легендарний. Його заснувала Елен Стюарт у 1961 році. Тут робив перші кроки в кар’єрі один із найвпливовіших музикантів другої половини XX століття Філіп Ґласс. Працювала американська театральна режисерка з українським корінням Вірляна Ткач. Продюсерка Ду Юн побачила нас на Роттердамі та запросила показати оперу в США. Маємо намір стати мінімум подією року», – каже композитор Ілля Разумейко.

За сюжетом нащадки людства, що вижили після серії катастроф, опиняються у постсуспільстві. Це світ після смерті капіталізму, опери та філософії. Мандруючи поміж руїнами атомних станцій, закинутих церков, театрів і галерей, вони намагаються відтворити втрачену цивілізацію за допомогою археологічних перформансів-ритуалів.

Музична мова CHORNOBYLDORF базується на інтеграції фольклорного матеріалу Дніпро-Дунайського басейну (від Полісся до Адріатичного узбережжя Боснії) із мікротональною музикою та деконструйованими цитатами класично-романтичної епохи.

Опера увійшла до шістки найкращих опер і музично-театральних вистав за версією всесвітньої мережі Music Theatre Now. Британська газета The Times назвала її «сучасним українським шедевром, який варто побачити кожному».

31 жовтня виповнилося три роки з дня української прем’єри опери. Востаннє перед американськими гастролями її можна побачити 28 листопада в Київському національному академічному театрі оперети.

За інформацією пресрелізу

Фото: Анна СОРОКОЛІТ і Алекса МАРТІНАС