ХХ «Сіверські музичні вечори»: потужний фінал

89

ХХ Міжнародний фестиваль класичної музики «Сіверські музичні вечори» завершився

Через обмеження, пов’язані з пандемією, фестиваль, відкритий ще у березні 2020 року, переривався. Але глядачі, щиро закохані у класику, з нетерпінням чекали на кожен новий концерт у рамках цього музичного форуму.

29 червня на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру пролунали останні акорди ХХ «Сіверських музичних вечорів» – фестивалю, присвяченого 250-річчю від дня народження Людвіга ван Бетховена. Академічний симфонічний оркестр «Філармонія» під орудою художнього керівника і головного диригента колективу, заслуженого діяча мистецтв України Миколи Сукача виконав два твори Бетховена – знамениту увертюру «Іменини» та Симфонію № 5 до мінор.

Перед початком концерту від себе особисто, від імені голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко глядачів і артистів оркестру «Філармонія» привітала перший заступник голови облради Ніна Лемеш. Вона зазначила: «Цей фестиваль дарує кожному із нас душу, дарує те світле, про що кожен мріє, ту музику, яку кожен глядач хоче чути і відчувати». Від обласної ради – пам’ятний подарунок.

Увертюра «Іменини» відкрила вечір. Також у першому відділенні разом з оркестром лауреат міжнародних конкурсів, відомий піаніст Єгор Єгоров представив глядачам Концерт для фортепіано з оркестром № 21 до мажор Вольфганга Амадея Моцарта. Мистецтвознавці іноді порівнюють цей твір з яскравим літнім святом – життєствердним, веселим і водночас сповненим драматизму.

«Коли досліджували, твори яких композиторів найчастіше виконують симфонічні оркестри, – каже Микола Сукач, – то були названі Моцарт і Бетховен; тож саме у цьому концерті у нас і звучить їхня музика».

У другому відділенні пролунала Симфонія № 5 до мінор Бетховена. Твір, присвячений, зокрема, графу Андрію Розумовському, вважається найпопулярнішим у творчому спадку композитора. Музикознавці відзначають: у ньому сконцентровано власне бетховенівський стиль, яскраво втілено саму ідею його творчості – «через боротьбу до перемоги».

Симфонія № 5 поставила не крапку – то був величний знак оклику у складній, але непересічній історії ХХ Міжнародного фестивалю класичної музики «Сіверські музичні вечори».

Пресцентр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм