KKMD_2016_afisha

Cерія концертів Touchpoints в рамках фестивалю Kyiv Contemporary Music Days пройдуть з 9 вересня до 10 жовтня у Києві. Kyiv Contemporary Music Days відбуватимуться уже вдруге. А осінні Touchpoints стануть розгорнутою прелюдією до основної частини цьогорічного фестивалю, яку його організатори планують провести, як і минулого року, у грудні

9 вересня. Sed Contra Ensemble
Віталій Кияниця (фортепіано), Сергій Вілка (флейта), Дмитро Пашинський (кларнет), Маріана Скрипа (скрипка), Жанна Марчинська (віолончель)

Перший з концертів стане підсумком п’ятиденних майстер-класів португальського композитора Жайме Рейша, які він проводив з інтернаціональною командою молодих композиторів. Музиканти Sed Contra Ensemble виконають твори Жайме Рейша та композиторів-учасників майстер-класів: Adrian Laugsch (Польща-Німеччина), Argyro Koliogiorgi (Греція), Artem Mironov (Україна), Boris Loginov (Україна), Carmen Ho (Великобританія), Dmitry Schukin (Росія), Frej Wedlund (Швеція), Nastya Belitskaya (Україна), Tao Li (Китай/США).

Початок – 19:00. Goethe-Institut (Волоська, 12/4)

10 вересня. Electroacoustic Dimentions

Другий концерт також покаже результати роботи на майстер-класах молодих авторів та Жайме Рейша, визнаного фахівця у галузі електроакустичної музики. Тож на концерті звучатимуть твори самого тренера та студентів електроакустичної секції – Антонія Баришевського (Україна), Адріана Лаугша (Німеччина), Сімоне Кастеллана (Італія) та Євгена Орлова (Україна). На додачу – спеціальна програма, яку підготував Жайме Рейш: він представить електроакустичні композиції Жана-Клода Ріссе (Jean-Claude Risset), Джона Чоунінга (John Chowning), а також своїх португальских колег António Sousa Dias, Miguel Azguime та João Pedro Oliveira

Початок – 19:00. IZOLYATSIA (Набережно-Лугова, 8)

Квитки – http://electroacoustic.ticketforevent.com/

16 вересня. Quasare/Pulsare

Джунія Макіно (Японія/Швейцарія), скрипка

Альберт Саприкін (Україна), фортепіано

makino_saprykin1Концерт названо за однойменним твором Ольги Нойвірт – австрійської композиторки, про яку П’єр Булєз свого часу сказав, що «хіба лише вона та Джордж Бенджамін щось нове знайшли у музиці в наші дні». Будуть озвучені також «Lieder ohne Worte» Хайнца Холлігера, «Lied» Беата Фуррера та дует для скрипки і фортепіано Галини Уствольської. Виконавці Джунія Макіно та Альберт Саприкін є учасниками Kroiser Ensemble, що спеціалізується на виконанні сучасної музики, та співзасновниками Kyiv Contemporary Music Days. Така само програма прозвучить трьома днями раніше, тобто 13 вересня у Чернівцях на сцені обласної філармонії.

Квитки – http://quasare.ticketforevent.com/

22 вересня. Orchestra Project

Armonia Ludus Orchestrа, диригент – Міхеїл Менабде (Грузія/Україна/Австрія)

Джунія Макіно (Японія/Швейцарія), скрипка
Дарко Хорватіч (Сербія/Австрія), кларнет

Вісь цієї програми – надзвичайно складний в усіх розуміннях, масштабний Скрипковий концерт Дьордя Ліґеті. Цей твір, написаний 1992 року, вважається одним з основоположних для нової музики ХХ століття, але в Україні виконуватиметься вперше. Спеціально для цього до Києва з Відня приїжджає диригент Михеїл Менабде. Солістом виступить скрипаль Джунія Макіно – учасник Internationale Ensemble Modern Akademie, легендарного ансамблю, який ще за життя Дьордя Ліґеті тісно співпрацював з композитором і виконав багато прем’єр його творів.
Також звучатиме твір сучасного французського композитора Яна Мареша «Eclipse» для кларнета і 13 інструментів. Соліст – Дарко Хорватіч (Сербія-Австрія), співзасновник Kyiv Contemporary Music Days. Витончений «Where Two Seas Meet?» естонської композиторки Гелени Тульве представлять українській публіці музиканти Armonia Ludus Orchestra. І в такому почесному товаристві – прем’єра молодого українського композитора Адріана Мокану Sólo queda el desierto (2016) для великого оркестру – опус, написаний спеціально для цього концерту.

Початок – 20:00. Мистецький Арсенал (Лаврська, 12)
Квитки – http://ligeti.ticketforevent.com/

9 жовтня. Above/Under the line

Артур Зобнін (Росія), скрипка

Композитор і скрипаль із Санкт-Петербурга Артур Зобнін крім творів своїх колег – композиторів молодої генерації Георгія Дорохова та Олена Рикової, кожен з яких по-своєму переосмислює трактування і звучання скрипки як солюючого інструмента, виконає українські прем’єри композицій майстрів європейського авангарду. Вкрай складне, але водночас ефемерне «The only line» Жоржа Апергіса, монолітне «Über Die Linie VII» Вольфґанґа Ріма, препарована скрипка, твори з альтернативною системою нотації, нестандартні способи звуковидобування, шелест і тиша – це лише невелика частина того, що можна буде почути на цьому концерті. У програмі також – твори українців Олексія Шмурака та Адріана Мокану.

Початок – 19:00. IZOLYATSIA (Набережно-Лугова, 8)

Квитки – http://zobnin.ticketforevent.com/uk/

10 жовтня. Kaleidoscope

Євген Громов (Україна), фортепіано

Остання точка дотику – рецитал київського піаніста Євгена Громова, котрий вже більше двадцяти років спеціалізується на виконанні сучасної музики для фортепіано. Він гратиме Штокхаузена, Булєза, Куртаґа та інших.

Початок – 19:00. Будинок актора (Ярославів вал, 7)