lugansk-orchestra-lviv

30 вересня та 1 жовтня у Львівському органному залі відбудуться урочисті концерти з нагоди 80-річного ювілею Луганської обласної філармонії

Луганську філармонію засновано у воєнні 1940-ві роки. Майже одразу було створено і симфонічний оркестр, який швидко став провідним колективом області. Цікаво, що Луганський оркестр одним із перших ще в радянські роки активно виконував твори українських композиторів.

Із 2002 року оркестр очолив австрійський дириґент і композитор Курт Шмід, завдяки діяльності якого починається новий етап розвитку колективу: гастролі Європою, знакові проєкти в Україні, в тому числі – перший концерт у соляній шахті в Соледарі, місті, яке нині вщент зруйноване російськими військами.

Від початку повномасштабного вторгнення оркестр Луганської філармонії був релокований до Львова. Так музиканти вже вдруге з 2014 року були змушені рятуватися від війни та російського «міра», який спочатку відібрав у них рідний Луганськ, а в 2022 році й Сєвєродонецьк, котрий дав їм тимчасовий прихисток.
«Для нас війна почалася в 2014 році, вона не припиняється», – каже директор Луганської філармонії Ігор Шаповалов.

На запрошення дирекції Львівського органного залу Івана Остаповича й Тараса Демка оркестр отримав можливість виступати на сцені цієї мистецької установи. У Львові оркестр швидко відновив концертну діяльність, за півтора року зіграв феноменальну кількість нових яскравих та історичних програм і щиро полюбився львівській публіці.

«Ми всі щиро віримо, що скоро Україна здобуде перемогу та поверне назад свої території, а Луганська філармонія нарешті повернеться додому. Тож поспішайте почути наживо легендарний оркестр Луганської філармонії у Львові», – запрошує на концерти 30 вересня і 1 жовтня співдиректор Органного Тарас Демко.

Ювілей, котрий символічно припав на День захисників і захисниць України, оркестр відзначатиме програмою з шедеврів європейської класики, яка окрилює та дарує надію. Зокрема, звучатиме Концерт для органа з оркестром № 1 Александра Гільмана, де солюватиме органістка Світлана Позднишева.

Урочистий настрій передаватиме Коронаційний марш Джакомо Меєрбера та сюїта з опери «Турандот» Ферруччо Бузоні. Звичайно ж, не обійдеться без української музики – твори Михайла Вербицького та Левка Колодуба стануть окрасою програми. Дириґуватиме Іван Остапович.

У разі оголошення повітряної тривоги концерт буде перервано, а гостям запропоновано перейти в безпечне місце.

За інформацією пресрелізу

Фото Євгена ЧЕРВОНОГО