zastavka

17 жовтня о 19 годині видавництво «Музична Україна» проведе концерт-презентацію компакт-диска та видання «Максим Березовський. Три симфонії», випущених за підтримки Українського культурного фонду

Захід відбудеться в Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» за участю Національного камерного ансамблю «Київські солісти» під орудою всесвітньо відомого диригента Кирила Карабиця, який є музичним редактором і упорядником видання.

У 2020-му відзначалося 275-річчя від дня народження генія української музики Максима Березовського. Творчий спадок композитора тільки зараз доходить до нас із різних джерел, утворюючи цілісну картину, до якої додаються великі пласти нової музики. Більшість опусів композитора існувала лише в рукописах.

На початку 2000-х, завдяки зусиллям американського диригента Стівена Фокса, в архівах Ватикану було знайдено симфонію Максима Березовського до мажор, котра, як і більшість творів композитора, вважалася втраченою. Наприкінці ХХ століття у нотній колекції Розумовських було виявлено неповні комплекти партій ще двох симфоній Березовського, які були видані у Франції в середині ХVIII століття. Лише під завісу 2020-го в Національному архіві Парижа відомий український диригент Кирило Карабиць відшукав повні комплекти оркестрових партій, видрукованих у ХVII столітті. Таким чином, ми маємо першоджерела найраніших взірців оркестрової музики Східної Європи, які належать перу українського автора Максима Березовського.

Проєкт «Три симфонії Максима Березовського», ініційований Київською організацією Національної спілки композиторів України, передбачає комплексний підхід до нотного тексту, що включає всі етапи підготовки – від реставрації, реконструкції до публікації (партитури з оркестровими голосами), виконання, запису та розповсюдження видання. Твори великого Майстра постали у первинному вигляді й стали єдиним цілим світової симфонічної палітри.

У програмі концерту: Максим Березовський. Симфонія in C № 1; Симфонія in G № 2; Симфонія in C № 3. Диригент – Кирило Карабиць.

Запрошуємо! Вхід вільний.

За інформацією пресрелізу