v-slipak

Із 29 червня до 1 липня у Києві та Львові проходитиме W LIVE – марафон пам’яті Героя України, надзвичайно талановитого оперного співака – соліста Паризької національної опери, волонтера, учасника бойових дій на сході України, який два роки тому, саме 29 червня загинув від кулі снайпера

Розпочнеться марафон W LIVE 29 червня у Великому залі Національної музичної академії України імені Петра Чайковського. І це не випадково, адже з 2017 року зал носить ім’я Василя Сліпака.

Прозвучить прем’єрне виконання в Україні «Petite messe solennele» Джоаккіно Россіні. Композитор написав її на 71-му році життя. Це – один із найвизначніших творів маестро. Музика є сповненою світла і життя, що пояснює назву опусу. Ймовірно Джоаккіно Россіні не хотів, щоб трагічні образи переважали у думках слухачів над почуттями надії і віри в перемогу світла й добра.

У концерті візьмуть участь французькі солісти Перін Медоф (сопрано), Гоша Ковалінська (мецо-сопрано), Гійом Дюссо (бас), а також Пабло Вегуліа зі США (тенор), Львівська державна академічна чоловіча хорова капела «Дударик», Камерний хор «Gloria» та Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії під батутою Володимира Сивохіпа.

Почути твір можна буде також наступного дня, 30 червня, у Львові у концертному залі Львівської обласної філармонії. А 1 липня французькі співаки вийдуть на сцену втретє, цього разу під орудою диригента з Франції Ніколаса Краузе й у супроводі Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова», аби виконати вибрані арії з опер, – адже саме опера була основною «стихією» Василя Сліпака як співака. Окрім того, на заключному концерті марафону звучатиме оркестрова музика Антоніна Дворжака і Яна Сібеліуса.

Доля Василя Сліпака стала символом, пронизаним філософським змістом. І на війні Василь залишився митцем, Міфом (за назвою улюбленої партії Мефістофеля з опери Шарля Гуно «Фауст»). Патріотичні, моральні відчуття змусили Василя Сліпака пожертвувати власним життям задля інших.

Міжнародний музичний марафон W LIVE пам’яті Василя Сліпака відбуватиметься за підтримки Львівської ЛОДА та Львської міської ради. Його засновники – Фундація Василя Сліпака (Орест Сліпак), Львівська обласна філармонія (Володимир Сивохіп), Державна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» (Дмитро Кацал).

Вхід за квитками.

За матеріалами прес-релізу