Музика Мортона Фелдмана прозвучить у Києві

101

Цьогоріч виконується 90 років від дня народження Мортона Фелдмана – одного з найцікавіших і неординарних композиторів ХХ століття

Його музика не вписується в жодні з існуючих рамок, адже визнаний композитор свідомо не замислювався про техніку композиції, структуру цілого і багатьох інших складнощах, надаючи перевагу імпровізаційності та свободі.

6 червня о 20 годині у Будинку актора київський Sed Contra Ensemble виконає його «Piano and String Quartet», що прозвучить вперше у столиці. Особливість концерту в тому, що майже півтори години без перерви буде звучати один твір, який не має аналогів у сучасному мистецтві. Цей твір був написаний композитором за 2 роки до смерті, та вважається одним з визначних зразків музики ХХ століття. Власне, це музика, де немає «до» та немає «після». Є тільки тривале звучання, що дає можливість занурення в особливий стан, в якому можна відчути звук і музичний час такими, якими вони є насправді.

Концерт буде супроводжений відео-артом відомої художниці та режисерки Анжели Богаченко, що створила графічні образи, навіяні музикою Мортона Фелдмана. Її авторський відеоряд буде провідником, що допоможе слухачам побачити звукову картину зсередини.

Вартість квитків – від 80 до 150 гривень.

Тетяна ТУЧИНСЬКА