gladziva-gomin

12 і 13 серпня у Львівському органному залі звучатиме «Романтична хорова музика» у виконанні чоловічого хору «Гомін» під орудою дириґента з Берліна Якобуса Ґладзіви

Органіст-віртуоз Якобус Ґладзіва вже не раз вражав львівських слухачів майстерною грою, а в серпні постане перед публікою у новій іпостасі – дириґента-хормейстера.

Якобус Ґладзіва вивчав оркестрове дириґування та церковну музику в Дрездені й Ляйпціґу, отримавши два дипломи та два ступені магістра. З 2020 року працює церковним музикантом у Санкт Людвіґ кірсі в Берліні. Регулярно дає концерти у Німеччині й за кордоном.

Дружина Якобуса Ґладзіви – українка, і саме завдяки їй музикант став більше цікавитись українською культурою та мистецтвом. Під час сольних виступів він часто грає твори українських композиторів.

Щодо причини своїх приїздів до України Якобус говорить так: «Люди спраглі культури та концертів. Тому я почуваюся тут потрібним. Молода публіка, молода країна – я хочу висловити своє захоплення і підтримку під час війни».

Це вже четвертий візит музиканта до Львова за період повномасштабної війни росії проти України. Цього разу він везе програму з творів німецьких романтиків.

Німецька хорова школа увібрала в себе чимало унікальних рис, притаманних європейській інструментальній музиці, традиціям християнства, а також міській культурі. На концерті звучатимуть «Пісня про привидів» Франца Шуберта, Два духовних хори на чотири чоловічі голоси Фелікса Мендельсона, Меса до мінор Ференца Ліста, Сім п’єс для чоловічого хору Макса Регера.

Хорові твори німецьких композиторів-романтиків виконає Львівський муніципальний хор «Гомін». Цей колектив із 30-річною історією минулого року став частиною команди Львівського органного залу, отримавши поштовх до розвитку, нові творчі можливості й основний концертний майданчик.

За 8 місяців хор «Гомін» провів 26 концертів в Органному, де звучало 18 різних програм. Було створено і опубліковано на YouTube 14 записів хору. «Гомін» працював із шістьма дириґентами, в тому числі закордонними, а виступи колективу відвідало понад 2600 людей.

У разі оголошення повітряної тривоги концерт буде перервано, а гостям запропоновано перейти в безпечне місце.

За інформацією пресрелізу