Уже четвертий рік поспіль Асоціація «Дивись українське!» формує кінопрограму та кінопокази на фестивалі високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage
«КіноБукет» уже можна називати фестивалем у фестивалі. Ретельно відібрані командою асоціації стрічки й кінопрем’єри фільмів, – набувають найбільшого розголосу і резонансу серед відвідувачів Bouquet Kyiv Stage та виділяються поміж інших подій фестивалю, створюючи змістовну атмосферу й спрямовуючи до роздумів.
На цьогорічному «КіноБукеті» Асоціація «Дивись українське!» також представляє і презентує три нові документальні короткометражні фільми проєкту «Культура vs війна», головною складовою яких є цикл розповідей про війну через власні історії та спогади українських музикантів, кінематографістів, письменників, фотографів та інших діячів культури.
Окрім прем’єри фільмів, у «Будинку Митрополита» та «Софійському саду» будуть представлені фотовиставки героїв проєкту «Культура vs війна»: кінооператора Сергія Михальчука, який наразі служить у лавах ЗСУ та військових фотографів Костянтина й Влади Ліберових, котрі з перших днів повномасштабного вторгнення рф працюють на найгарячіших позиціях фронту.
На локації «Під ясенем» відбудеться бесіда на тему «Культура vs війна» із сучасною українською філософинею та інтелектуалкою Наталією Кривдою і її гостями.
У кінозалі в «Хлібні» всі дні фестивалю на глядачів чекає справжній «КіноБукет» – 25 короткометражних українських фільмів, а також допремʼєрний показ «20 днів у Маріуполі» (режисер Мстислав Чернов). У «Софійському саду» відбудуться допремʼєрні покази: «Я і Фелікс» (режисер Ірина Цілик) і «Відблиск» (режисер Валентин Васянович).
«“Бути вільними щоб творити!” – на цей вислів кобзаря та рядового ЗСУ Тараса Компаніченка ми орієнтуємося з початку широкомасштабної війни. Добірка фільмів цьогорічного “КіноБукету” – спроба переосмислити, прожити спільно виклики війни та одночасно підтримати нашу мотивацію, вперто рухатися до Перемоги, підтримувати українське військо, підкорювати цю дорогу крок за кроком», – говорить Андрій Різоль, продюсер фестивалю «КіноБукет» і проєкту «Культура vs війна», голова правління Асоціації «Дивись українське!»
Програмний директор фестивалю «КіноБукет» Володимир Войтенко про цьогорічну добірку стрічок: «Культура проти війни. Про це – цьогорічний “КіноБукет”. Понад 30 фільмів, де прямо чи опосередковано українці борються на суспільному-особистому, побутовому рівнях за свій європейський світогляд, за наше життя. “Культура vs війна”.
За цим гаслом ми покажемо низку стрічок про митців при зброї. І йдеться не тільки про кінематографістів чи музикантів. Вони воюють, аби ми повноцінно жили. Головні в кінематографі не актори, оператори, продюсери чи режисери. Головними є глядачі. А ви – різні. Різними кольорами для вас заграє й “КіноБукет”».
Події проєкту «Культура vs війна» на Bouquet Kyiv Stage:
18 серпня, 15:00 – відкриття фотовиставки Влади і Костянтина Ліберових («Будинок Митрополита»);
18 серпня, 17:00 – відкриття фотовиставки Сергія Михальчука («Софіївський
сад»);
19 серпня, 16:30 – бесіда з сучасною українською філософинею, інтелектуалкою, докторкою філософських наук, професоркою кафедри української філософії та культури Київського національного університету імені Тараса Шевченка Наталією Кривдою («Під ясенем»);
19 серпня, 18:00 – прем’єра трьох документальних новел за участі продюсера проєкту Андрія Різоля й програмного директора «КіноБукету» Володимира Войтенка («Софіївський сад»): «Культура vs війна. Тарас Компаніченко», «Культура vs війна. Сергій Жадан», «Культура vs війна. Влада й Костянтин Ліберови».
Довідкова інформація
Комплексний проєкт «Культура vs війна» був ініційований у травні 2022 року Асоціацією «Дивись українське!» з метою посилення світової підтримки України у війні, яку веде проти неї рф. Його головною складовою є цикл документальних фільмів, у яких герої – українські музиканти, кінематографісти, письменники, фотографи та інші діячі культури, – розповідають про війну через власні історії і спогади. У рамках проєкту створюються шість короткометражних фільмів-новел та один повнометражний: документальні історії кінооператора Сергія Михальчука, гурту «Антитіла», режисера Ахтема Сеїтаблаєва, подружжя фотохудожників Владийі Костянтина Ліберових, кобзаря Тараса Компаніченка, письменника Сергія Жадана.
Команда проєкту: режисер – Кадім Тарасов; оператор-постановник – Юрій Грузінов; продюсер – Андрій Різоль; виконавчий продюсер – Аліна Краснянська; менеджер проекту від ЄС – Марко Ферраро; креативний продюсер – Святослав Різоль; оператори – Денис Дужник, Олег Руз, Юлія Большинська.
За інформацією пресрелізу