fmm1

8 квітня у Києві відкривається XIV Міжнародний форум «Музика молодих» – фестиваль, покликаний презентувати різні форми української та зарубіжної академічної музики, передусім молодих авторів

Цьогорічний Форум сконструйований як ланцюжок prоject’ів окремих виконавців та колективів із певним програмним спрямуванням. Три сольних проекти – флейтовий, фортепіанний та гітарний – проведуть відповідно Сергій Вілка, Віталій Кияниця та іспанський композитор Августін Кастілья-Авілла, невтомний пропагандист мікротонової музики. До слова, у грудні минулого року він був гостем фестивалю Kyiv Contemporary Music Days. Дуетні імпрези – скрипка/фортепіано і кларнет/фортепіано – будуть озвучені українськими музикантами Катериною Бойчук та Владиславою Крускаль і виконавцями із Фінляндії, кларнетистом Мікко Раасакка та піаністом Антті Вахтола. Два ансамблеві проекти зіграють квартет «Гольфстрім» (програма з творів для струнного квартету сучасних українських композиторів) та Sed Contra Ensemble (твори композиторів Азербайджану, Вірменії і Туреччини). Вірменсько-угорська програма для хору a capella прозвучить на ‘the chamber choir project’ у виконанні камерного хору «Софія». Полістилістичний проект ‘Baroque Postmodern’ чи не найкраще відповідає спеціалізації київського ансамблю старовинної і сучасної музики Luna Ensemble.

У рамках Форуму «Музика молодих» також традиційно пройдуть проекти «Етносучасність» (у виконанні «Київської камерати»), «Електроакустика» та концерти студентів, аспірантів і асистентів-стажистів з композиції у Національній музичній академії України.

Більшість опусів, що звучатимуть на фестивалі, є світовими та/чи українськими прем’єрами. Вокальна та інструментальна камерна музика, так само як і електроакустичні твори та імпровізаційні проекти звучатимуть на Форумі як результат спільної роботи авторів та виконавців із України, Білорусі, Польщі, Італії, Іспанії, Португалії, Угорщини, Данії, Фінляндії, Азербайджану, Туреччини, Вірменії та Росії.

Відкриється Форум виступом Українського імпровізаційного оркестру.

Вхід на усі концерти фестивалю вільний.

За матеріалами прес-релізу.

ПРОГРАМА

8 квітня (п’ятниця), 20:00 Дім освіти та культури «Майстер Клас» (Вул. Лаврська, 16)

Український імпровізаційний оркестр (Диригент – Дмитро Радзецький)

9 квітня (субота), 19:00 Концертний зал Національної спілки композиторів України (вул. Пушкінська 32)

‘more prepared clavier’ Мультимедійний проект київського медіа-артиста Станіслава Бобрицького, присвячений пошукам нового просторово-аудіального середовища побутування актуальної музики.

10 квітня (неділя), 19:00 Концертний зал Національної спілки композиторів України (вул. Пушкінська 32)

‘the solo flute project’ Сергій Вілка (флейта) У програмі – прем’єрні виконання музики молодих композиторів з України, Вірменії та Італії для флейти соло, написані для флейтиста Сергія Вілки.

11 квітня (понеділок), 19:00 Лютеранська церква св. Катерини (вул. Лютеранська, 22)

‘the chamber choir project’ Камерний хор «Софія» Художній керівник – Олексій Шамрицький У програмі – твори для камерного хору a capella молодих композиторів з України, Вірменії та Угорщини.

12 квітня (вівторок), 15:00 Малий зал Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського (вул. Архітектора Городецького 1/3)

‘the youth music project’ Концерт студентів та асистентів-стажистів кафедри композиції НМАУ ім.Чайковського. В рамках проекту прозвучать камерно-інструментальні твори новітнього покоління молодих композиторів.

12 квітня (вівторок), 19:00 Концертний зал Національної спілки композиторів України (вул. Пушкінська 32)

‘Baroque Postmodern’ Ансамбль старовинної музики Luna Ensemble У програмі – твори полістилістичного напрямку, що були написані спеціально для Luna Ensemble молодими українськими, російськими та польськими композиторами на замовлення XIV Міжнародного форуму «Музика молодих».

13 квітня (середа), 19:00 Малий зал Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського (вул. Архітектора Городецького 1/3)

Проект «Нове слово в українській музиці» Спільний проект молодіжної секції Київської організації Національної спілки композиторів України та кафедри композиції Національної музичної академії України ім.П.І.Чайковського. У програмі – твори молодих композиторів, студентів та асистентів-стажистів кафедри композиції.

14 квітня (четвер), 12:00 Національна музична академія України ім. П.І. Чайковського (вул. Архітектора Городецького 1/3)

Лекція «The Value of Music and the Value of Silence» композитора та гітариста Августіна Кастілья-Авілла (Іспанія-Австрія)

golfstream_quartet1

14 квітня (четвер), 19:00 Концертний зал Національної спілки композиторів України (вул. Пушкінська 32)

‘the gulfstream project’ Струнний квартет «Гольфстрім». У програмі – твори для струнного квартету молодих українських композиторів Золтана Алмаші, Олени Сєрової, Адріана Мокану (Київ) та Любави Сидоренко (Львів). Також прозвучить перший струнний квартет В.А.Моцарта.

 

kastilla115 квітня (п’ятниця), 18:00 Концертний зал Національної спілки композиторів України (вул.Пушкінська 32)

Лекція-майстерклас «The Guitar and the Instrumental Technique Interchange» та ‘the solo microtonal guitar project’ Августіна Кастілья-Авілла (Іспанія-Австрія)

16 квітня (субота), 19:00 Концертний зал Національної спілки композиторів України (вул.Пушкінська 32)

Проект «Етносучасність» Національний ансамбль солістів «Київська Камерата» (художній керівник та головний диригент – Валерій Матюхін. У програмі – твори молодих українських та російських композиторів.

17 квітня (неділя), 19:00 Концертний зал Національної спілки композиторів України (вул.Пушкінська 32)

Sed Contra Ensemble. Проект ‘Поле зору: Близький Схід’ У програмі – нові твори молодих авторів Азербайджану, Вірменії та Туреччини.

18 квітня (понеділок), 19:00 Зал Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20)

‘the solo piano project’ Віталій Кияниця (фортепіано). У програмі – твори композиторів з України, Данії, Португалії та Італії

19 квітня (вівторок), 19:00 Концертний зал Національної спілки композиторів України (вул. Пушкінська 32)

‘the duo project I’ Катерина Бойчук (скрипка), Владислава Крускаль (фортепіано)  У програмі – твори українських, російських та польських молодих авторів.

Mikko Raasakka1

20 квітня (середа), 19:00 Концертний зал Національної спілки композиторів України (вул. Пушкінська 32)

‘the duo project IІ’ Мікко Раасакка – кларнет, Антті Вахтола – фортепіано (Фінляндія) У програмі – твори європейських молодих композиторів.

 

20 квітня (середа), 20:00 Kontrapunkt (вул. Іллінська, 16)

Проект «Електроакустика»

Проект імпровізаційної електроакустичної музики та медіа-арту, що проводиться під патронатом Асоціації електроакустичної музики при Національній спілці композиторів України. Проект присвячений пошукам нового просторово-аудіального середовища побутування актуальної музики.

У програмі – твори молодих українських та європейських композиторів та медіа-артистів