«Сіверські клейноди»: різдвяні свята тривають!

70

Від давніх часів різдвяні свята відзначали в Україні, починаючи з Введення і аж до Стрітення, – тобто від початку грудня до середини лютого. Особливе місце в цьому циклі займає, звісно, одне з найголовніших християнських свят – Різдво Христове

І особливе місце в репертуарі Академічного ансамблю пісні і танцю «Сіверські клейноди» Чернігівського обласного філармонійного центру займає програма «Різдво».

«У цій програмі ми достеменно репрезентуємо вокальну, інструментальну традиційну музику та народні танці Сіверщини, а також деяких інших регіонів України», – каже художній керівник і головний диригент ансамблю, заслужений діяч мистецтв України Сергій Вовк.

28 січня 2023 року програма «Різдво» «Сіверських клейнодів» була представлена глядачам на сцені філармонійного центру. Неймовірно яскрава і виразна, вона включає і оригінальні авторські постановки, обробки, поєднує традиції з сучасними напрямками мистецтва. Традиційні пісні та музика записувалися художнім керівником колективу у фольклорних експедиціях Чернігово-Сіверським краєм.

Особливе місце у проєкті посідає тема святкування Різдва під час війни. «Цим ми хочемо подякувати нашим ЗСУ за їхню мужність, стійкість і витривалість. Один із номерів – із нашого недавнього проєкту “Щедрий Че”, де в сучасній і разом військовій манері звучить відомий усім “Щедрик”», – зазначає Сергій Вовк.

За участь у спільному зі співаком Сашою Чемеровим проєкті «Щедрий Че» ансамбль отримав подяку від його організаторів.

Пресцентр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм