gra2023

Сьогодні ми всі служимо. Хтось на фронті боронить наше сьогодення і майбутнє, а хтось у театрі – заради цього сьогодення і майбутнього мирного життя. Хтось волонтерить, хтось влаштовує аукціони, благодійні концерти і виставки, хтось плете сітки, а хтось ангелів. А ми – ГРАємо

Сутність місії «ГРИ» – не зраджувати собі, служити Театру, творити Театр, віддзеркалювати сьогодення нашої боротьби за свободу і за право на існування нашого мистецтва. Це синергія творчих людей, які своєю участю, присутністю і вчинками створюють контекст, важливий для інших людей, зокрема, для військових, які обов’язково повернуться з перемогою і прийдуть до мирного театру.

Тому оргкомітет премії, зважаючи на те, що через воєнний стан у 2022 році «ГРА» не проводилася, прийняв рішення цього року провести її за підсумками двох – 2021 і 2022 – календарних років. Тобто, розглядатимуться прем’єри, які вийшли у період з 1 січня 2021 до 31 грудня 2022 року. Вводиться також сьома тематична номінація «За найкращу виставу-рефлексію на події російсько-української війни».

Однак, узявши до уваги те, що не всі прем’єрні вистави 1921 року наразі залишилися у репертуарі театрів (через відтік кадрів, перегляд театрами репертуарної політики тощо), а також те, що 2022 рік був не таким насиченим на прем’єри, експертною радою буде сформовано один лонг- і шортлист, що об’єднає постановки цих двох років. Кожен заявник має право висунути на здобуття премії лише одну з прем’єр, які вийшли протягом кожного року, за власним вибором згідно з принципом: «один заявник – одна заявка за кожний календарний рік».

Церемонія нагородження та закриття ІІ Всеукраїнського Фестивалю-Премії «ГРА». Театр ім. Франка, Київ, Україна, 2019.

Зважаючи на російську воєнну агресію і те, що офіційна російська культура є її донором, не прийматимуться заявки, якими до участі у Фестивалі-премії висуваються вистави, створені мовою та за творами авторів країни-агресора, а також до складу творчих груп яких входять представники країни-агресора та/або громадяни інших країн, які не висловили публічно свою позицію щодо російсько-української війни.
Фестиваль-премія «ГРА» проводиться на конкурсній основі. У ньому може взяти участь будь-який професійний театральний колектив будь-якої форми власності (державний, комунальний, приватний).

Відбір учасників здійснюється у кілька етапів.

І етап – на основі поданих від театрів заявок експертною радою формується лонглист учасників. Термін формування лонглиста у 2023 році – до 27 березня.

ІІ етап – після перегляду експертною радою наживо вистав із лонглиста формується шортлист із 12-ти вистав. Термін формування шортлиста у 2023 році – перша половина липня.

ІIІ етап – показ вистав у місті, обраному оргкомітетом Фестивалю-премії, та визначення переможців міжнародним журі. Термін проведення підсумкового показу Фестивалю-премії у 2023 році – друга половина листопада.

У графік проведення Фестивалю-премії можуть бути внесені зміни у зв’язку із дією воєнного стану.

Лауреати Фестивалю-премії визначатимуться у семи загальних номінаціях: «За найкращу драматичну виставу»; «За найкращу виставу для дітей»; «За найкращу музичну виставу у жанрі опери/оперети/мюзиклу»; «За найкращу танцювальну виставу і виставу фізичного театру»; «За найкращу камерну виставу (до 150 глядачів)»; «За найкращу виставу на перетині театральних жанрів, мистецького синтезу і перформативних форм» і «За найкращу виставу-рефлексію на події російсько-української війни». Та у шести індивідуальних номінаціях: «За найкращу жіночу роль»; «За найкращу чоловічу роль»; «За найкращу режисерську роботу»; «За найкращу сценографію»; «За найкраще хореографічне рішення вистави»; «За найкраще музичне рішення вистави».

Найкращі ГРАвці отримають грошову винагороду на реалізацію нового проєкту й диплом лауреата.

Ретельно відстежувати етапи конкурсу довірено експертній раді, у складі якої традиційно відбулася ротація: Юлія Бентя (м. Київ), Анна Білик (м. Херсон), Сергій Васильєв (м. Київ), Ганна Веселовська (м. Київ), Роман Лаврентій (м. Львів), Людмила Олтаржевська (м. Київ), Олександр Островський (м. Київ), Віктор Рубан (м. Київ), Ольга Стельмашевська (м. Київ) та Юлія Щукіна (м. Харків). Невтомна десятка експертів, у якої попереду тисячі кілометрів Україною та десятки годин вистав, уже готується вирушати на пошуки найкращих із кращих.

Отже, Національна спілка театральних діячів України оголошує прийом заявок на участь у V Всеукраїнському театральному Фестивалі-премії «ГРА» («GRA» – «GreatRealArt»).

ГРАвці – разом до перемоги!

За додатковою інформацією звертайтеся до пресслужби Фестивалю-премії «ГРА». Юрій Гулевич, тел.: 067 448 05 35, ygulevich@gmail.com

За інформацією пресрелізу