taras-bulba-rock

У Києві вперше презентують рок-оперу «Тарас Бульба» до Дня захисників та захисниць України

На честь 30-річчя Незалежності новітню історію України буде оспівано у рок-опері «Тарас Бульба» – інтерпретації культової повісті Миколи Гоголя. Це – оповідь про сучасного воїна-захисника під час Революції гідності та війни з Росією.

Новий виток історії знову ставить перед вибором кожного з нас. Але чи змінились ми як суспільство та який він, сучасний герой? Ці питання порушує Дмитро Терновий, автор лібрето, яке цьогоріч було відмічено престижною премією «Коронація слова-2021». Натхнена повістю Гоголя, пережита під час Революції гідності та років війни, нова музична історія постала від композиторів, братів Сергія і Дмитра Радзецьких.

Ідея створення сучасної рок-опери «Тарас Бульба» виникла на легендарному однойменному рок-фестивалі. Історичний захід незалежної української музики проводиться з 1991 року. Саме цей форум відкрив не одне ім’я української рок-сцени. У 2019-му організатор фестивалю Микола Арсенюк анонсував підготовку та написання абсолютно нової музичної і літературної історії для рок-опери.

«Для нас важливо було створити продукт, який би допомагав всім нам як суспільству пережити цю нову історію України. Рок-опера “Тарас Бульба” – це наша реальність, покладена на музику, яка необхідна кожному з нас, щоб відшукати свої відповіді, прийняти власні рішення», – ділиться думками автор ідеї і продюсер проєкту Микола Арсенюк.

14 жовтня, у День захисників і захисниць України, День святої Покрови – покровительки українського козацтва, кияни зможуть почути концертну версію рок-опери. Концерт на два відділення у виконанні музичного проєкту «RADZ» за участю оркестру «Віртуози Києва» відбудеться на майданчику «СЦЕНА 6» у Довженко-центрі. У зв’язку з карантинними обмеженнями організатори пропонують використання лише половини зали, але обіцяють незабаром повторити захід, щоб умістити всіх охочих.

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Відео: https://www.youtube.com/watch?v=nsk7lrZLOyg

Сторінки проекту: https://www.facebook.com/TarasBulba.RockOpera; https://www.instagram.com/taras.bulba_rock.opera/

Партнери: Творчий простір «KoRa», Громадська організація «ДОМНА», Фестиваль «Тарас Бульба».

Інформаційна підтримка: Генеральний радіопартнер «ПРОМІНЬ», РокРадіо UA, Радіо «Ґарта», Інтернет портал «DAILY METAL», радіо «SUBMARINA», радіо «ГРОМАДСЬКЕ».

За інформацією пресрелізу

Фото: Оля Залізняк, Оксана Тарасюк, Андрій Копилов