Товариство Едварда Гріга у Житомирі

144

Єдине в державі Всеукраїнське товариство Едварда Гріга послідовно відроджує культурні традиції Житомира – міста, що з давніх часів гармонійно поєднує культури різних національностей

Уже понад 5 років на базі Житомирського музичного коледжу імені Віктора Косенка Товариство Гріга ініціює численні міжнародні мистецькі проєкти, створюючи міст музичної дружби між Норвегією та Україною.

Попри складнощі чергових пандемічних сезонів, від весни до осені 2021 року Всеукраїнське товариство Едварда Гріга організувало Третій міжнародний культурно-мистецький фестиваль «Grieg Fest», Перший міжнародний дистанційний конкурс імені Едварда Гріга «Норвегія – Україна: діалог культур. Виклики сьогодення» і стало партнером Першого відкритого конкурсу камерної музики до 125-річчя Віктора Косенка в рамках «Косенківського тижня».

Всеукраїнське товариство Едварда Гріга входить у структуру Міжнародного товариства Едварда Гріга (м. Берген, Норвегія) поряд із Грігівськими товариствами Великої Британії, Німеччини, Нідерландів, Італії, Японії, США та інших країн світу. В Україні організацію заснувала та очолює кандидатка мистецтвознавства, музикознавиця, лекторка, викладачка музичного коледжу Любов Синяк. За її словами, основна мета діяльності товариства – змінювати місцеве середовище, надихати жителів провінційних міст до культури інших країн і стимулювати особисту залученість до життя громади.
Тож популяризація норвезької музики, зокрема Едварда Гріга у взаємодії з пропагандою української музики, зокрема Віктора Косенка, поширення наукових музикознавчих досліджень у цій галузі, налагодження культурного діалогу між Україною та Норвегією – як цеглинки складають велику цілісну будову на фундаменті міжнаціонального мистецького обміну.

Завдяки виконавським і музикознавчим конкурсам, що проводились із метою реалізації творчого потенціалу молодих музикантів, такий обмін досвідом склався й між українськими викладачами та відомими музикантами з-за кордону, тож підвищився стимул інтересу молоді до світової музичної культури.

Таким чином, активізація молодіжного музичного руху підтверджує: діалог культур як виклик сьогодення у нинішні складні часи має вагомий результат!

Олександр ВІЛЬХОВИЦЬКИЙ

На головному фото – Любов Синяк