knyga-pro-kino

25 травня о 17:00 у Музичному салоні Національної філармонії України представлять книгу «Твоя книга про кіно» (14+) «Видавництва Старого Лева» у форматі концерту-презентації

Ініціаторка проєкту Віка Федоріна вестиме діалог з авторкою книги Ольгою Бірзул, кураторкою кінопрограм і культурною менеджеркою.

Саундтреки, загалом музика в кіно – одна з тем, яка цікава саме підлітковій аудиторії. Адже, музика є важливою складовою будь-якого фільму. Саундтреки переслуховують, купують на фізичних носіях, сцени з ними переглядають. Вони запам’ятовуються іноді краще за самі картини.

Нині саундтреки – настільки невід’ємна частина кожної стрічки, що часом ми їх навіть не помічаємо. Так було не завжди: німе кіно, починаючи з «Виходу робітників з фабрики» та «Прибуття потяга» братів Люм’єрів, було позбавлене звуку, проте новизна зображення робила звук практично відчутним для глядачів. Але по-справжньому музика прийшла в кіно наприкінці 1920-х…

У сучасному світі саундтрек має величезну кількість сутностей. Він постає у формі помпезного виконанням з оркестром, збірки академічних чи поп-композицій, непомітною електронікою і пафосним оркестровим записом. Може втілювати настрій фільму, почуття героїв та атмосферу, або працювати на контрасті… Зараз звукове оформлення буває абсолютно всяким, і це чудово. Але правила залишаються – він повинен приковувати нашу увагу.

Авторка цього чудового видання рекомендує цікаві фільми до перегляду й розповідає, як створити власні колекції улюблених стрічок. А ще розповість: про «стосунки» музики та німого кіно; як звук і музика «працюють» у кіно; яким чином змінили кіно мюзикли; яку роль може виконувати музика в кіно; про індустрію саундтреків і взаємодію музики з картинкою; про співпрацю режисера та композитора.

До музичного ілюстрування залучені артисти НФУ, щоби озвучити ті чи інші уривки з фільмів, про які йтиметься під час презентації і котрі згадані у книзі: Каріна Кондрашевська (сопрано); Олександр Чувпило (тенор); Вячеслав Полянський (фортепіано).

За інформацією пресрелізу